آذربایجان شرقی

نوسازی ناوگان فرسوده خدمات شهری تبریز با تولیدات تراکتورسازی

نوسازی ناوگان فرسوده خدمات شهری تبریز با تولیدات تراکتورسازی

به گزارش برگزیده از تبریز، حبیبه هراتی در حاشیه بازدید و مذاکره برای نوسازی ناوگان خدمات شهری شهرداری تبریز گفت: تراکتورسازی ظرفیتی نه تنها برای تبریز و استان، بلکه برای کشور محسوب می شود که مجموعه شهرداری و سازمان پسماندهای شهرداری و در راس آن شهردار کلان شهر تبریز تاکید بر استفاده و بهره مندی از پتانسیل این مجموعه در ارائه خدمات بهینه و مطلوب به شهروندان دارند.

حبیبه هراتی افزود: در حال حاضر خدمات شهری کلان شهر تبریز با استفاده از نزدیک به ۱۷۰ دستگاه انواع خودرهای خدماتی صورت می گیرد که متاسفانه از عمر بالا برخوردار بوده و فرسوده محسوب می شوند و بار مالی و هزینه ای و حتی سیستمی را به شهرداری تحمیل می کنند که براساس تاکیدات شهردار کلان شهر تبریز تصمیم بر نوسازی این ناوگان در دو مرحله و به تبع در سایه محقق شدن این امر ارائه خدمات شایسته به شهروندان لایق بهترینها هستیم.

وی با اشاره به اینکه روزانه بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ تن پسماند در سطح شهرستان تبریز جمع آوری می شود اظهار داشت: سعی داریم با برنامه های آموزشی و تشویقی شهروندان را برای کاهش این رقم، همراه و همیار شهرداری کنیم.

هراتی در این زمینه نیز از تراکتورسازی برای طراحی و تولید دستگاه زباله خشک کن استمداد یاری داشت.

در این بازدید مدیرعامل خودروسازان تراکتورسازی نیز با اشاره به ظرفیتهای تولیدی مجموعه تحت مدیریتش گفت: در خودروسازان انواع خودرهای تجاری تولید می شود و ما آمادگی آن را داریم هر نوع خودرو با انواع کاربری که مورد نیاز شهرداری باشد تولید و در اختیار این عزیزان قرار دهیم.

سعید پناهی افزود: همه ما در هر مسندی به دنبال آرامش، آسایش و راحتی همنوعان خود هستیم در مجموعه تراکتورسازی نیز اهداف، سیاست گذاری و برنامه ریزیها همگی در این راستا صورت می گیرد بنابراین آمادگی هر نوع همکاری جهت رفاه حال شهروندان از کشاورز تا همه اقشار جامعه در اقصی نقاط کشور و بخصوص در شهر اولینها، تبریز را داریم.

وی خاطرنشان کرد: از زمان راه اندازی خط تولید خودرهای تجاری در گروه صنعتی تراکتوسازی ایران، انواع خودرهای تولیدی، با کاربریهای مختلف در سیستمها و مجموعه ها از جمله واحدهای صنعتی از صنایع تولیدی تا غذایی، شهرداریهای و … مورد استفاده قرار گرفته و در واقع این خودرهای آزمایشهای عملی خود را نیز پاس کرده اند.

گفتنی است، خط تولید و مونتاژ انواع خودروهای تجاری سبک و سنگین، کشنده و ون، در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع، با سرمایه گذاری ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی و با ظرفیت تولید ۴ هزار دستگاه طی سفر رییس جمهور و با حضور ایشان در شرکت خودروسازان دیزلی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به بهره برداری رسید.

شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان یکی از ۱۲ شرکت اقماری گروه صنعتی تراکتورسازی است که بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و تراکتور از ۳۵ تا ۱۵۰ اسب بخار در کشور محسوب می شود.

در حال حاضر ۹۹ درصد نیاز کشاورزان کشور به تراکتور را تامین و بالغ بر ۴۵ میلیون دلار ارز آوری طی سال گذشته از محل صادرات انواع تراکتور، موتور، قطعات ریخته و … برای کشور داشته است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا