خراسان رضوی

هر شهروند مشهدی روزانه ۵۹۴ گرم زباله تولید می‌کند

هر شهروند مشهدی روزانه ۵۹۴ گرم زباله تولید می‌کند

به گزارش برگزیده های ایران از خراسان، مسعود رضوی در این خصوص اظهار کرد: کارایی چرخه مدیریت پسماند، فرهنگ و وجدان شهروندی است و کاهش تولید زباله و تغییر سبک زندگی با جداسازی پسماند خشک از تر یکی از اصول مهم شهروندی است.

وی ضمن درخواست از شهروندان مبنی بر اینکه به سامانه‌های جمع‌آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی بپیوندند و با سهولت و مزایای بهتر و بیشتر در راستای حفظ محیط زیست حرکت کنند، بیان کرد: زباله‌های تولیدی هر شهروند مشهدی۵۹۴گرم در روز است و سرانه تولید زباله خشک جمع آوری شده به ازای هر مشهدی ۶۹ گرم در روز است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ایجاد صنایع بازیافتی، بیوگاز و زباله سوز و دیگر فناوری های نوین در صنعت بازیافت و انرژی باید از سوی شهرداری مشهد تحقق یابد و ما با جدیت دراین مسیر گام اساسی برداشته ایم اما لازمه این اتفاقات، انجام تفکیک زباله از مبداء توسط تمام شهروندان است.

رضوی مشهد را بالاترین رتبه در تفکیک زباله ازمبداء در کشور دانست و افزود: درحال حاضر میزان تفکیک از مبداء در مشهد ۱۲ درصد است که امید است این میزان به مراتب افزایش داشته باشد که با نصب نرم‌افزارهای بازیافت آنلاین یا هوش مپ (اکو-بهروب و بازیست) توسط شهروندان این مهم تحقق خواهد یافت.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا