علمی و فناوری

هیچکس از اخراج‌های گوگل در امان نخواهد بود!

هیچکس از اخراج‌های گوگل در امان نخواهد بود!

گوگل با اخراج بیش از ۱۰۰۰ کارمند از ۱۰ ژانویه (۲۰ دی)، سال ۲۰۲۴ را با دور تازه‌ای از تعدیل نیرو آغاز کرده و به گفته‌ی سوندار پیچای، مدیرعامل شرکت، اخراج‌های بیشتر در راه است. بنا بر گزارش ورج، پیچای روز چهارشنبه در یادداشتی داخلی به کارمندان باقی‌مانده هشدار داد که در سال جاری انتظار اخراج‌های بیشتری را داشته باشند.

پیچای خطاب به کارکنان نوشت: «ما اهداف جاه‌طلبانه‌ای داریم و امسال روی اولویت‌های خود سرمایه‌گذاری خواهیم کرد؛ اما واقعیت این است که به‌منظور ایجاد ظرفیت برای این سرمایه‌گذاری‌ها، باید تصمیمات سختی بگیریم.» مدیرعامل شرکت سازنده‌ی گوشی پیکسل افزود: «در طول سال هرگاه لازم بود، برخی تیم‌ها به تصمیم‌گیری‌های خاص درباره‌ی تخصیص منابع ادامه خواهند داد و برخی نقش‌ها ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.»

هیچکس از اخراج‌های گوگل در امان نخواهد بود!

طبق توضیحات پیچای، هدف تعدیل نیروهای اخیر، «حذف لایه‌ها برای ساده‌سازی اجرا و تحریک سرعت در برخی حوزه‌ها» است. شاید تنها نکته‌ی اطمینان‌بخش برای کارکنان غول موتور جست‌وجو، این باشد که به گفته‌ی پیچای، مقیاس تعدیل نیروی امسال به ۱۲٬۰۰۰ نفری که سال گذشته مجبور به ترک این شرکت شدند، نمی‌رسد و همه‌ی تیم‌ها را نیز در بر نمی‌گیرد.

بااین‌همه، گوگل تنها شرکت‌ فناوری نیست که برای کاهش نیروی کاری خود کمر بسته‌ است. اوایل ماه جاری میلادی، نام‌های دیگر این صنعت چون دیسکورد، متا، آمازون، توییچ، هیومین، یونیتی و دولینگو در مقیاس‌های مختلف دست به حرکات مشابه زده بودند.

بیشتر بخوانید:

  • ایران یک سلاح جدید رو کرده!/ عکس

  • دوپینگ اوکراین به سبک مکرون/ ۴۰ موشک در راه اوکراین/ عکس

  • آمریکا دست بر جنگنده F-۳۵ برد!

۲۲۷۳۲۳

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا