گیلان

هیچ بیماری نباید برای دارو از بخش دولتی به خصوصی مراجعه کند

به گزارش برگزیده های ایران از رشت، ارسلان سالاری پیش از ظهر امروز در نشست دارو و تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست با تأکید بر لزوم مدیریت بهینه تأمین، توزیع و مصرف دارو و تجهیزات در بیمارستان‌ها، اظهار کرد: لازم است برای کالاهای مصرفی غیرپزشکی و همچنین تأمین تجهیزات پزشکی، تأمین نیازمندی‌ها با مدیریت دقیق از جمله خرید متمرکز و یا  از طریق شرکت‌های محدود صورت بگیرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر در دسترس بودن داروی مورد نیاز بیماران در مراکز بیمارستانی، گفت: تمام بیمارستان‌ها اعم از سود ده و زیان ده در استان گیلان باید دارای داروخانه سرپایی باشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه باید با تعبیه مراکزی از جمله در مرکز، غرب و شرق استان، سانتر تأمین و توزیع داروهای شیمی‌درمانی باشد، افزود: باید تلاش شود تا بیماران صعب‌العلاج ازجمله بیماران سرطانی در بیمارستان‌های رازی و ۱۷ شهریور، جهت تأمین دارو با مشکل روبرو نشده و به بخش خصوصی مراجعه نکنند.

 سالاری بر ضرورت ساماندهی تجهیزات پزشکی در سطح بیمارستان‌های استان نیز تأکید کرد و گفت: تشدید بر نظارت در خرید تجهیزات پزشکی و راه‌اندازی کارگاه تعمیرات تجهیزات پزشکی ازجمله اقداماتی هستند که می‌توان تا حد مطلوبی از تحمیل هزینه‌های گزاف جلوگیری کرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بعضاً مشاهده می‌شود برخی از تجهیزات پزشکی در  بیمارستان ها سال‌ها بدون استفاده باقی‌مانده، افزود: این در حالی است که این تجهیزات در بیمارستان‌های دیگر قابل‌استفاده بوده و لازم است با گسیل این تجهیزات  برای بهره‌برداری از آن‌ها در بیمارستانی دیگر اقدام شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا