سیاسی

وحیدی: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است

وحیدی: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش «وقف، بقاع متبرکه و امنیت» که روز سه شنبه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، ابتدا با اشاره به ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی در به زانو درآوردن ملت فلسطین اظهار کرد: این افتضاح بزرگی برای رژیم صهیونیستی است که بعد از آنکه ادعا می‌کرد قوی‌ترین ارتش خاورمیانه و چهارمین ارتش دنیا را دارد اکنون آمریکایی‌ها باید برای حفاظتش، ناو بیاورند و تهدید کنند که اگر حزب الله لبنان ورود کند ما چنین و چنان می‌کنیم.

رئیسی به پوتین: احتمال گسترش دامنه جنگ و درگیری غزه به جبهه‌های دیگر وجود دارد
وی ادامه داد: قدرت منطقه اکنون در گرو تصمیم سید حسن نصرالله است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از این واقعیت نگرانند. در همین حال، وجدان مردم دنیا در حال بیدار شدن است و ترفندهای رژیم صهیونیستی و محور استکباری به نتیجه نرسیده است.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش از محاسن وقف به عنوان امری اقتصادی-ارزشی گفت که «در عین حفظ مال، منافع آن برای امور خیریه و منفعت عامه است».

وحیدی با تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به دلیل «تحول بخشی بسیار مهم در امر وقف» خاطرنشان کرد: امامزاده‌های عزیز، گنج‌های آخرالزمانی ما هستند و هر امامزاده‌ای نقطه اطمینان و امنیت‌بخش برای مردم است.

وی با اشاره به نقش تمدن منحط غربی در هویت‌زدایی‌ها و از خودبیگانگی‌ها گفت: حضور در امامزادگان در تحکیم باور دینی مردم، ساخت محیط و فضاسازی اثرگذار است و می‌تواند محل توسعه شهر باشد. توسعه فضای بقاع و امامزادگان امروز بیش از همیشه باید مورد توجه قرار بگیرد چون پناهگاهی برای مردم است.

وزیر کشور افزود: توسعه شهر باید با محوریت بقاع متبرکه انجام شود و رویکرد شورای عالی معماری و شهرسازی در طرح جامع و تفصیلی شهرها نیز این محوریت باشد.

وحیدی همچنین به ضرورت وجود طرح امنیتی ویژه بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: برای هر بقعه باید طرح امنیتی وجود داشته باشد و در این زمینه آموزش‌های لازم صورت پذیرد.

وی با هدف هماهنگی بیشتر در رفع مسائل ناشی از تداخل وظایف و ماموریت‌های توسعه‌ای وقف با سایر بخش‌های مردمی پیشنهاد داد «کمیته مشترک سازمان اوقاف (با وزارت کشور) برای حل مسائل احتمالی و پیگیری انتظارات مردم» در ارتباط با امور وقفی تشکیل شود و برای این موضوع، اعلام آمادگی کرد.

در پایان این مراسم از دکتر وحیدی وزیر کشور به‌عنوان فعال حوزه وقف تقدیر به عمل آمد و لوح‌های یادبودی از دست وزیر کشور با حضور چهره‌هایی همچون سرلشکر رحیم صفوی مشاور و دستیارعالی فرمانده‌کل قوا  و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به سایر فعالان حوزه وقف اهدا شد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا