اخبار روز

پدیده نگران کننده برای رژیم صهیونیستی در فرانسه

پدیده نگران کننده برای رژیم صهیونیستی در فرانسه

به نقل از خبرگزاری سما، سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس در پیامی به وزارت خارجه این رژیم نسبت به تغییر نگرش شخصیت های فرانسوی حامی رژیم صهیونیستی هشدار داد.

در این بیانیه آمده است که این شخصیت ها حامی رژیم صهیونیستی بوده اند اما در پی حملات شهرک نشینان به فلسطینی ها و لایحه کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تضعیف دستگاه قضایی به منتقد این رژیم تبدیل شده اند و این یک «پدیده نگران کننده» است.

در این بیانیه که توسط سیمون ساروسی سخنگوی سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس به وزارت خارجه ارسال شده، آمده است: در هفته های گذشته شاهد پدیده نگران کننده ای بودیم و خبرنگاران، اصحاب رسانه و ‌تحلیلگران تاثیرگذار فرانسوی که به حمایت از اسرائیل مشهورند، برای اولین بار انتقادات جدی علیه تل آویو مطرح می کنند.

در این پیام آمده است که بیشتر انتقادات درخصوص «کودتا علیه نظام قضایی و خشونت شهرک نشینان در کرانه باختری» است.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی لایحه اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی این رژیم و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می دانند و معتقدند که اقدامات کابینه وی، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق می دهد.

مخالفان نتانیاهو هر روز بیشتر می شوند و این روند تقریبا تمام اقشار صهیونیستها را دربر گرفته است؛ به حدی که با ورود دستگاه‌های اطلاعاتی مهم این رژیم به صف مخالفان این لایحه که از آن به عنوان «کودتای بی بی» (لقب نتانیاهو) نام برده می شود، شرایط برای ادامه کار او و کابینه افراطی اش بسیار دشوارتر از گذشته شده و به اعتقاد کارشناسان و تحلیل گران مسایل منطقه، کابینه نتانیاهو به زودی فرو می پاشد.

سرزمین های اشغالی در هفته های اخیر شاهد اعتراضات صهیونیست‌ها علیه لایحه اصلاحات قضایی بوده و آنان معترضان خواستار توقف روند تصویب این قانون هستند.

در لایحه اصلاحات قضایی» که ائتلاف مخالفان در سرزمین های اشغالی از آن “کودتا” تعبیر می کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه قوه مجریه و مقننه در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این لایحه همچنین، اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت تا هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

۳۱۰۳۱۰

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا