آذربایجان شرقی

پرداخت ۲۸ میلیارد تومان به بیماران صعب العلاج در آذربایجان شرقی

پرداخت ۲۸ میلیارد تومان به بیماران صعب العلاج در آذربایجان شرقی

به گزارش برگزیده، وحید مجیدی، در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان در صندوق بیمه خاص گفت: این صندوق ۱۰۷ گروه از بیماران صعب العلاج را تحت پوشش قرار می دهد که نزدیک به چهار هزار خدمت را بیشتر از مزایای بیمه‌ای دریافت کنند.

وی به بیماری‌های دیابت، فشار خون، انواع پیونده‌ها، اوتیسم، کیستسیک فیبروزیک، بال پروانه‌ای اشاره کرد و گفت: ۵۱ بیماری بالغ بر سه و هزار و ۸۰۰ خدمت در سامانه تعریف شده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت چهار میلیون نفری استان از خدمات بیمه درمان به صورت رایگان بهره‌مند هستند.

وی یادآور شد: سازمان بیمه سلامت شرکت کاملا دولتی است و بالغ دو ملییون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه در استان است و سه هزار و ۲۸۰ موسسه طرف قرارداد و ۹۰ دفتر پیشخوان در استان دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه دو هزار و ۹۶۰ خانم و ۳۴۲ نفر آقا تحت خدمات نازایی هستند، گفت: این تعداد بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان خدمات نازایی گرفته‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: هفت مرکز در استان خدمات نازایی ارائه می‌دهد که بیمارستان الزهرا و مرکز جهاد دانشگاهی یکی از بزرگترین بیمارستان‌ها در این زمینه است و ما با همه این هفت مرکز طرف قرارداد هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: در طی سال ۱۴۰۲ تا سه روز پیش، ۶۷۰ میلیارد تومان از مطالبات موسسات توسط بیمه سلامت پرداخت شده است.

وی گفت: مطالبات خردادماه داروخانه، مراکز بخش خصوصی، مراکز عکسبرداری تسویه شده و مطالبات فروردین ماه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی پرداخت شده است.

مجیدی یادآور شد: بیش از ۹۳ درصد مراکز و موسسات استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند ولی برخی از موسسات نیز هستند که ما خودمان تمایلی به انعقاد قرارداد با آنها نداریم.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا