بین الملل

پیشنهاد امیرعبداللهیان به شورای حقوق‌بشر برای مستندسازی جنایت‌های تل‌آویو در غزه

پیشنهاد امیرعبداللهیان به شورای حقوق‌بشر برای مستندسازی جنایت‌های تل‌آویو در غزه

به گزارش برگزیده، «حسین امیرعبداللهیان» که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی در ارتباط با مسئله فلسطین به‌ویژه پیگیری موضوع رفع محاصره و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم مظلوم غزه به ژنو سفر کرده است، با «ولکر ترک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار ضمن تقدیر از سفر اخیر ولکر ترک به منطقه و مرز رفح، گفت: هدف از سفر من به ژنو و این گفت‌وگوها، بررسی راه‌های پایان بخشیدن به تراژدی انسانی در غزه است.

وی افزود: اکنون علاوه بر حمله به مناطق مسکونی غزه، حمله به بیمارستان‌ها نیز در اولویت رژیم صهیونیستی قرار دارد و شورای امنیت سازمان ملل نیز در سایه نفوذ برخی اعضا در حمایت از رژیم صهیونیستی، نتوانست به نقش خود در توقف جنگ و پایان بخشیدن به این تراژدی عمل کند.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اهمیت نقش کمسیر عالی حقوق‌بشر در کمک به پایان دادن به تراژدی جاری در غزه و با اشاره به ناتوانی شورای امنیت در ایفای نقش خود، پیشنهاد کرد: شورای حقوق‌بشر جلسه فوق‌العاده‌ای را برای گفت‌وگو و تبادل‌نظر کشورهای عضو سازمان ملل برای کمک به یافتن یک راه‌حل برگزار کند.

وی همچنین پیشنهاد کرد شورای حقوق‌بشر تیمی از متخصصان را تشکیل دهد تا آنچه را که رژیم صهیونیستی در غزه انجام داده و می‌دهد، مستندسازی نماید.

امیرعبدالللهیان به تلاش های فشرده و مستمر جمهوری اسلامی ایران در مسیر پایان بخشیدن به تجاوز رژیم صهیونیستی و نیز کمک به اهداف انسان‌دوستانه در ارتباط با بحران جاری غزه اشاره کرد و گفت: زمینه‌های شیوع بیشتر جنگ و از کنترل خارج شدن اوضاع منطقه هر لحظه وجود دارد و تنها چیزی که می‌تواند این وضعیت را کنترل کند، توقف تجاوز به غزه، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و ممانعت از کوچاندن مردم غزه است.

امیرعبداللهیان گفت: به نفع همه طرف‌هاست که برای پایان تجاوز، رفع محاصره، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و ممانعت از کوچاندن مردم غزه تلاش کنند.

آقای ولکر ترک کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و با اشاره به سفر اخیر خود به منطقه و مرز رفح، شرایط انسانی در غزه و حتی کرانه غربی را بسیار نگران‌کننده توصیف کرد و با تبیین تلاش‌های خود و دبیرکل سازمان ملل در جهت کمک به خروج از وضعیت جاری گفت، روشن است که اقدام برای توقف جنگ بسیار ضروری است.

وی افزود: ما باید حداکثر تلاش را داشته باشیم تا راه‌حلی برای این شرایط پیچیده و اسفناک بیابیم و مانع گسترده شدن جنگ و پیچیده تر شدن شرایط شویم.

۳۱۰۳۱۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا