بین الملل

چراغ سبز بحرین برای عضویت در بریکس

چراغ سبز بحرین برای عضویت در بریکس

 احمد عبدالرحمن الساعتی در حاشیه پنجمین مجمع بین‌المللی شهرداری‌های بریکس پلاس که از پنجشنبه تا جمعه در سن پترزبورگ روسیه برگزار می‌شود، گفت: خوب است که به مجموعه خود عضویت در سازمان‌های مختلف از جمله در بریکس را اضافه کنیم.

بحرین در سال ۲۰۲۲ برای پیوستن به بریکس درخواست داد اما در میان کشورهایی که به طور رسمی برای پیوستن به این بلوک اقتصادهای در حال توسعه در سال جاری در اجلاس ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی دعوت شده بودند، نبود.

سفیر بحرین معتقد است که گسترش بریکس، قدرت اقتصادی آن را تقویت خواهد کرد.

سفیر بحرین گفت: حضور در میان آن کشورها [اعضای بریکس] برای ایفای نقش تعیین کننده در اقتصاد و توسعه منطقه بسیار مهم است. این امر به برقراری صلح و امنیت در منطقه و جهان از طریق توسعه اقتصادی کمک خواهد کرد. 

پنجمین مجمع بین‌المللی شهرداری‌های BRICS+، نمایندگان بین‌المللی آژانس‌های فدرال و منطقه‌ای، دولت‌های محلی، جوامع تجاری، سازمان‌های عمومی و کارشناسان را گرد هم آورد تا در مورد موضوعی همکاری میان شهرهای بزرگ کشورهای در حال توسعه بحث کنند.

بیش از ۷۰۰۰ نماینده از جمله مهمانان خارجی از ۲۰۰ شهر در این مجمع شرکت می‌کنند. بریکس در حال حاضر شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. در ماه اوت، پانزدهمین اجلاس سطح بالای بریکس در ژوهانسبورگ از آرژانتین، مصر، اتیوپی، ایران، امارات متحده عربی و عربستان سعودی برای پیوستن به این بلوک دعوت به عمل آورد. عضویت کامل آنها از اول ژانویه ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا