سیاسی

کارگزاران سازندگی رقابت برای انتخابات را کلید زد/ حمایت از کاندیداهای اصلاح‌طلب و مستقل ضد جبهه پایداری

کارگزاران سازندگی رقابت برای انتخابات را کلید زد/ حمایت از کاندیداهای اصلاح‌طلب و مستقل ضد جبهه پایداری

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برگزیده های ایران، جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات امروز اعلام کرد، با توجه به شرایط موجود و به استناد راهبرد انتخاباتی و مصوبه مجمع عمومی روز ۱۵ بهمن، جبهه اصلاحات ایران در انتخابات اسفند ماه امکان ارائه لیست در تهران را ندارد.

وی همچنین سازوکار ورود اصلاح‌طلبان در سایر حوزه‌های انتخابیه را نیز منطبق با راهبرد انتخاباتی جبهه اصلاحات عنوان کرد که براساس آن، براساس ارزیابی و رای جمعی به شیوه دموکراتیک در مجمع عمومی جبهه اصلاحات هر استان با رای دو سوم اعضا اتخاذ تصمیم خواهد شد.

جبهه اصلاحات برای انتخابات مجلس لیستی نمی‌دهد

 

در این بین، حزب کارگزاران سازندگی به تازگی به استقبال انتخابات رفته است و در جلسه شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران، به پیشنهاد حسین مرعشی بنا بر این شده تا صرفا در حوزه‌هایی از انتخابات مجلس شورای اسلامی فعال باشد که نامزد حزبی یا نامزدی با سوابق روشن و قابل دفاع اصلاح‌طلبانه تایید صلاحیت شده باشند.

بر اساس این راهبردی که روزنامه سازندگی ارگان حزب امروز آن را با تیتر “رقابت محدود محدودیت رقابت” آن را اعلام کرد،  در حوزه‌های انتخابیه‌ای که نامزد حزبی یا غیرحزبی تایید صلاحیت شده باشد از وی دفاع و حمایت می‌کنند؛ البته در مطلب منتشر شده از سوی روزنامه سازندگی باب حمایت از چهره‌های میانه‌رو نیز باز گذاشته شده و نوشته‌ است “می‌توان امید داشت تک نمایندگان مستقل و آزاده‌ای پیدا شوند که خلاف جریان موجود حرکت کنند. وطن‌پرست، ضد فساد، سخت‌گیر بر دولت، مخالف جبهه پایداری و آزاده باشند…. برای پیدا کردن چنین افرادب، عمومی اصلاح‌طلبان و چهره‌های سیاسی باید کمک کنند و تا با همین اندک اندک افراد مجلس را که خانه ملت است، از نو بسازیم.”

به گزارش برگزیده های ایران، انتخابات مجلس یازدهم شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بنا را بر سکوت گذاشت و به‌جای ارائه لیست مشترک به نام جبهه اصلاحات یا شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، احزاب را روانه کارزار انتخابات کردند.

در آن مقطع، حزب کارگزاران لیستی با نام «یاران هاشمی» منتشر کرد؛ چند روز بعد از اقدام کارگزاران، فهرستی تحت عنوان ائتلاف اصلاح‌طلبان منتشر شد که حاصل اجماع ۸ حزب اصلاح‌طلب برای تهران بود. حزب اعتماد ملی هم در روزنامه اعتماد لیستی را به‌عنوان یاران اصلاحات منتشر کرد که این لیست که به‌نام لیست ۲۰ نیز از آن نام برده شد، اشتراکات فراوانی با لیست ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب و لیست کارگزاران داشت.

بنظر می‌رسد در انتخابات پیش رو نیز با توجه به انفعال و بی‌عملی جبهه اصلاحات، حزب کارگزاران از میان چهره‌های اصلاح‌طلب و برخی چهره‌های مستقل فعالیت انتخاباتی خود را کلید بزند. 

به تازگی علیزاده طباطبایی عضو شورای مرکزی حزب کاگزاران نیز در مناظره‌ای در برگزیده های ایران اعلام کرد که  توصیه ما به مردم این است که بایستیم و حضور داشته باشیم، مردم باید حضور داشته باشند تا بتوانند از نماینده‌های‌شان سؤال کنند، احزاب اصلاح‌طلب هم به‌صورت جدی وارد میدان می‌شوند و در هر حوزه‌ای که کاندیداهایی حتی غیر اصلاح‌طلب باشند که بتوانند پاسخگوی عملکرد آنها باشند احزاب اصلاح‌طلب حمایت می‌کنند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا