اصفهان

کانون اصلاح و تربیت، مدرسه مهارت‌آموزی شود

حجت‌الاسلام اسدالله جعفری، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در اصفهان اظهار داشت: همه توجه‌ها در کانون اصلاح و تربیت در مجموعه سازمان‌های زندان‌ها به آن شده است تا زمینه اصلاح و تربیت مددجویان صورت پذیرد؛ در استان اصفهان نیز به دلیل اهمیت توجه به این موضوع، مسؤولان ارشد استان برای بررسی وضعیت این مرکز و دیدار چهره به چهره با نوجوانانی که قربانی برخی آسیب‌های اجتماعی شدند امشب به این مرکز آمدند.

وی افزود: پس از این بازدید به این نتیجه رسیدیم که از جهت نگهداری این نوجوانان، باید یک توجه جدی به این موضوع شود؛ اگرچه این به معنی کم‌کاری‌های سازمان زندان‌ها نیست، اما برای نگهداری و همچنین آموزش این نوجوانان رعایت‌ استانداردهایی ضروری است.

جعفری تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی کانون استان اصفهان، امکان برگزاری همه کلاس‌های مورد نیاز مددجویان کانون اصلاح و تربیت وجود ندارد و باید توجه ویژه‌ای در این زمینه شود؛ در این زمینه استاندار و شهردار قول مساعد برای اصلاح وضعیت این کانون را دادند و مقرر شد قسمتی از این کانون که متعلق به شهرداری است به سازمان زندان‌ها واگذار شود تا آن سازمان در جهت اصلاح فضای کنونی اقدام کند.

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: نکته مهمتر این است که همه ظرفیت‌های حوزه فرهنگی تربیتی کمک کنند تا شاهد حضور کمتر جوانان در این بخش‌ها باشیم؛ این نوجوان بعضا به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح و تربیت درست و چالش‌های اجتماعی به این مکان منتقل شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که کانون‌های اصلاح و تربیت را به یک مدرسه مهارت‌آموزی تبدیل کنیم تا به عنوان یک فرد مثبت در جامعه به آن بازگردند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا