فرهنگ و هنر

کتاب «شهید حسن باقری» تجدید چاپ شد

به گزارش برگزیده های ایران، مرتضی قاضی، مدیرگروه مطالعات فرهنگی اجتماعی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اعلام اینکه کتاب «شهید حسن باقری» برای بار دوم تجدید چاپ و به بازار نشر روانه شده است، گفت: کتاب «شهید حسن باقری» در حقیقت مجموعه مقالات در رابطه با شهید حسن باقری، سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌های ایشان است که پیش‌ از این در مجله نگین چاپ شده بود که به اهتمام سعید سرمدی جمع‌آوری و در قالب کتاب توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

وی با بیان اینکه کتاب «شهید حسن باقری» از هفت فصل تشکیل شده است، افزود: فصل اول مقاله‌ای از سردار غلامعلی رشید با عنوان «در رثای نظریه‌پرداز جنگ» است. فصل دوم سخنرانی سردار رحیم صفوی است که نقش و جایگاه شهید باقری در طرح‌ریزی استراتژی نظامی و فرماندهی جنگ را بیان کرده است. فصل سوم مقاله‌ سردار حسین ظریف‌منش با عنوان «شهید باقری اسوه ناشناخته: درآمدی بر الگوی فرماندهی و مدیریت» است.

مدیرگروه مطالعات فرهنگی اجتماعی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ابراز داشت: فصل چهارم مقاله دیگری از سردار غلامعلی رشید با عنوان «پیش درآمدی بر فضائل اخلاقی و خصوصیات فرماندهی شهید حسن باقری» است. فصل پنجم سخنرانی شهید حسن باقری در خصوص تحلیل بر روند تحولات جنگ است. فصل ششم مقاله‌ای از علی مینو راوی شهید باقری است که «باقری فراتر از دست‌نوشته‌هایش» نام دارد. در فصل هفتم نیز مروری بر دست‌نوشته‌های شهید حسن باقری شده است.

وی ادامه داد: نویسنده کتاب «شهید حسن باقری» به مقالات و سخنرانی‌ها بسنده نکرده و علاوه بر آن به معرفی آثاری که درباره شهید حسن باقری تألیف شده‌اند، پرداخته است. در بخش پایانی کتاب نیز تصاویری از شهید حسن باقری منتشر شده است.

قاضی تحلیلی بودن را از خصوصیت اصلی کتاب «شهید حسن باقری» برشمرد و اظهار داشت: خواننده با خواندن فصل فصل این کتاب با ویژگی‌های مختلفی از شهید حسن باقری همچون اعتماد به‌ نفس، جاذبه فردی، رفتار سازمانی، مدیریت اقناعی آشنا می‌شود، ویژگی‌هایی که از زبان اشخاصی مطرح شده که خود دوشادوش شهید باقری در جبهه‌های جنگ حضور داشته‌اند و با این خصوصیت‌ها آشنا بودند. همچنین در بخش سخنرانی شهید باقری با نوع تفکر و اندیشه ایشان آشنا و آگاه می‌شویم.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا