فارس

کسب مقام نخست در جشنواره مهرواره همدلی; پاداش تلاش و خدمت گروه جهادی شهدای فراشبند

به گزارش برگزیده های ایران از فراشبند، جهاد یعنی هر گونه تحرک و فعالیتی که با ویژگی های سخت کوشی همراه با اخلاص و ایثار در علم و عمل باشد و یکی از مهم ترین حرکت های جهادی اخلاص است که فرد جهادگر تمام اعمال و رفتار را برای خدا انجام می دهد و غایت مطلوب او کسب رضایت حق تعالی هست و هر حرکتی که خالص برای حضرت باری تعالی نباشد، یقینا حرکت جهادی محسوب نمی شود؛ چرا که واژه جهاد واژه ای مقدس و آسمانی است.

همان گونه که از عنوان حرکت جهادی پیداست فرد جاهد همواره در حرکت است و از آن جایی که حرکت او به سوی قله تعالی و کمال انسانی است لذا همواره به سوی نقاط مثبت و به تعبیری در پیشرفت است و زیباترین حالت جهاد و ماندگارترین حرکت جهادی آن است که فرد مجاهد دیگران را وارد این عرصه الهی نماید و بر فضای جامعه نیز تاثیر بگذارد.

برکت ساختن مدرسه و مسجد کمک کردن به یک بچه یتیم بود
 
 مسئول گروه جهادی شهدای فراشبند در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: این گروه جهادی جمعی ۴۵نفره از رزمندگان دفاع مقدس است که فعالیت های خود را از سال ۱۳۹۷ در منطقه محروم دژگاه آغاز کردند و باعث و بانی آغاز این کار، کودکی یتیم به نام اهورا بود.

حمید توانا ادامه داد: ما در منطقه حضور یافتیم و از نزدیک وضعیت منطقه را بازدید کردیم که متوجه کودکی شدیم که پدر و مادر خود را در یک آتش سوزی از دست داده بود و با ساختن خانه ای برای اهورا و مادربزرگش فعالیت ما در این زمینه آغاز شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر نیروهای اصلی در زمینه عمرانی ما حدود ۸۰نفر نیروی کمکی داریم افزود: تاکنون ۲۷عدد مسکن برای ایتام در حال ساخت است که البته ۱۳مورد آن با حضور سرداربوعلی فرمانده سپاه فجر استان به بهره برداری رسیده و مابقی آن نیمه کاره است که امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم آن ها را هم به اتمام برسانیم.

مسئول گروه جهادی شهدای فراشبند اظهار داشت: یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای کوروش آباد، یک مدرسه ۳ کلاسه در روستای ایل سالار و یک مدرسه ۶کلاسه در علمدان سفلی در حال ساخت است و هم چنین تعمیر و مرمت کامل یک مسجد ۲۷۰متری را به اتمام رساندیم.

سخت کوشی در زمان اوج گیری بیماری کرونا

توانا بیان کرد: اعضای این گروه به وسیله ۱۲تراکتور به ضدعفونی کردن معابر در سطح شهرستان اقدام کردند و هم چنین توزیع ماسک و الکل به صورت رایگان در بین مردم از دیگر فعالیت های ما در دوران کرونا بود.

وی ادامه داد: در طرح شهید سلیمانی ۲نفر به صورت داوطلب تست کرونا از مردم می گرفتند و هم چنین برای افرادی که در قرنطینه بودند و خانواده های بی سرپرست بسته های کمک معیشتی آماده کرده و در اختیارشان قرار می دادیم.

همدلی در ایجاد اشتغال برای خانواده‌‌ها

مسئول گروه جهادی شهدای فراشبند با اشاره به اینکه ما سعی در ایجاد اشتغال برای زنان بی سرپرست و یا بدسرپرست کرده ایم، اظهار داشت: به یاری خداوند ۵ مورد اشتغالزایی داشته ایم که همگی موفق بوده اند و در زمینه ترک اعتیاد بسیار تلاش کرده ایم و خدا را شاکریم که حدود ۱۵نفر از این معتادان به زندگی عادی خود برگشته اند.

توانا ادامه داد: در زمینه تهیه جهیزیه حدود ۶۴مورد تهیه جهیزیه برای نیازمندان داشته ایم که البته ۱۰مورد آن یخچال، تلویزیون، لباسشویی بوده است و امیدواریم که با کمک دوستان و خیرین عزیز روز به روز بتوانیم به نیازمندان بیشتری کمک کنیم.

وی افزود: این گروه جهادی در برپایی نمایشگاه های عفاف و حجاب و هم چنین برپایی مراسم های مذهبی و پختن نذری هم پیشگام بوده است.

مسئول گروه جهادی شهدای فراشبند با عنوان اینکه ما ۱۶ گروه متشکل از فرهنگی و مذهبی داریم گفت: هر گروه ۴نفر است و مسئول هماهنگی این گروه ها موسوی می باشد، مشاور خانواده و هم چنین در زمینه آموزشی معلمان نمونه ای داریم که بدون هیچ چشمداشتی به یاری نیازمندان می شتابند.

کسب مقام برتر مهرواره همدلی 

توانا در مورد جشنواره مهرواره همدلی توضیح داد: این جشنواره از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در سطح کشور برای سنجش میزان همدلی میان مردم و گروه های جهادی شکل گرفت و حدود ۵۷هزار گروه جهادی در سطح کشور در این جشنواره شرکت کردند که ۱۴گروه به سطح ملی راه یافتند و گروه جهادی شهدای فراشبند مقام اول را کسب نمود.

وی افزود: علت برتری این گروه فعالیت در حوزه های مختلف فرهنگی و مذهبی، مشاوره، کمک رسانی و عمرانی بوده است و این با همدلی و همراهی از سوی مردم رخ داده است و هم چنین این گروه جهادی توانسته است مردم را در بالاترین حد همراه و همدل با خود نگه دارد.

مسئول گروه جهادی شهدای فراشبند در پایان ابراز کرد: من از تمامی اعضای گروه جهادی به خصوص مسن ترین اعضای این گروه که از رزمندگان دفاع مقدس هستند؛ رزمنده بزرگوار و جهادگری فعال مناف وظیفه شناس و فرزندان شهیدان جهادگر بقایی فر و قاسمی نهایت تشکر و سپاس گزاری را دارم که در طول این دوران سخت ما را همراهی کردند.

انتهای پیام/ ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا