اخبار ورزشی

کشتی خوزستان؛ از ۳ مدال‌آور جهانی در تاریخ تا سه شانس مدال در یک روز

کشتی خوزستان؛ از ۳ مدال‌آور جهانی در تاریخ تا سه شانس مدال در یک روز

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در رشته فرنگی از صبح روز گذشته (۳۰ شهریور) در سالن اشتارک آره‌نا آغاز شد. پویا دادمرز در ۵۵ کیلو، محمدعلی گرایی در ۷۷، علیرضا مُهمدی در ۸۲ و امین میرزازاده در ۱۳۰ کیلوگرم نمایندگان ایران در روز اول رقابت‌ها بودند که دادمرز با قبول شکست مقابل الدانیز عزیزلی در نیمه‌نهایی، به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد و امشب شانس کسب مدال برنز را خواهد داشت. مُهمدی و میرزازاده هم با عبور از سد کشتی‌گیران مولداوی و کوبا به فینال رقابت‌ها راه پیدا کردند.

حذف گرایی، ۲ فینالیست و یک شانس برنز در روز اول + برنامه روز دوم مسابقات

نکته جالب توجه اینکه هر سه کشتی‌گیری که روز گذشته شانس کسب مدال را به دست آوردند – که مدال دو تن از آنها به واسطه فینالیست شدن قطعی است- خوزستانی‌ هستند؛ دادمرز و مُهمدی اهل ایذه و میرازاده اهل گُتوند.

پیش از این استان خوزستان هرچند مهد کشتی فرنگی در ایران است و همیشه بیشترین قهرمانی‌ها را در مسابقات کشوری و بیشترین ملی‌پوش را در مسابقات مختلف دارد اما تنها توسط سه نفر موفق به کسب مدال جهانی شده است.

حبیب اخلاقی از این استان، دو مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۰۹ هرنینگ و ۲۰۱۵ لاس‌وگاس را در کارنامه دارد. سعید عبدولی علاوه بر برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو، مدال طلای جهانی ۲۰۱۱ استانبول و دو برنز جهانی‌های ۲۰۱۷ پاریس و ۲۰۱۹ نورسلطان را به دست آورده و امین میرزازاده نیز سال گذشته با کسب مدال نقره جهانی ۲۰۲۲ بلگراد، سومین کشتی‌گیر خوزستانی بود که به نشان جهانی رسید؛ اما در روز اول مسابقات کشتی قهرمانی ۲۰۲۳ جهان، سه خوزستانی شانس کسب نشان جهانی را به دست آوردند که قطعاً دو نفر از آنها روی سکو خواهند رفت.

دادمرز هم که سال گذشته در آخرین مصاحبه‌اش پیش از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ ابراز امیدواری کرده بود که سومین خوزستانی باشد که مدال جهانی می‌گیرد، امسال این فرصت را دارد که در دومین سال ملی‌پوش شدن مدال جهانی بگیرد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا