اصفهان

کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون ریالی به بهانه تور هوایی قشم

کلاهبرداری ۱۳۰ میلیون ریالی به بهانه تور هوایی قشم

به گزارش برگزیده های ایران از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: به دنبال شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در سایت تبلیغاتی به بهانه ثبت نام تور هوایی قشم مبلغ ۱۳۰ میلیون ریال از آنها کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های بعمل آمده مشخص شد شاکیان در سایت دیوار با آگهی تور هوایی قشم مواجه شده که جهت ثبت نام با آگهی دهنده تماس گرفته سپس وی به بهانه ظرفیت محدود با ارائه شماره کارت از هر یک از آنها درخواست واریز ۲۰ میلیون ریال بعنوان بیعانه کرده است که شاکیان پس از واریز وجه به حساب معرفی شده نه تنها بلیت دریافت نکرده‌اند حتی فروشنده از پاسخگویی به تماس آنها امتناع و آگهی را حذف کرده است.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: با بررسی مستندات و اظهارت شاکیان و انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی مأموران موفق شدند یک متهم را در این رابطه شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: برای خرید یا پیش خرید بلیت یا ثبت نام در تورهای سیاحتی و زیارتی به دفاتر مجاز و معتبر مراجعه و از خرید اینترنتی از سایت‌های متفرقه و فاقد مجوز خودداری کنند.

سرهنگ مرتضوی در پایان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد خاطر نشان کرد: برخی تبلیغات که در سایت‌های واسطه گر با عناوین بلیت تخفیف دار، لحظه آخری، تورهای گردشگری سریع و و ارزان و غیره منتشر می‌شود به منظور کلاهبرداری بوده و شهروندان باید حتی الامکان به صورت حضوری پس از تأیید هویت و اصالت ارائه دهنده خدمات اقدام به واریز وجه و ارائه اطلاعات هویتی خود کنند.

۴۸

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا