فرهنگ و هنر

یاد مجید مجیدی از حضور در تئاتر/ وضعیت الان سینما جای تاسف دارد

یاد مجید مجیدی از حضور در تئاتر/ وضعیت الان سینما جای تاسف دارد

به گزارش خبرگزاری برگزیده،اجراهای نمایش «روال عادی» نوشته ژان کلود کری‌یر و کارگردانی کیارش رُست از ساعت ۱۸ روز پنجشنبه، ۳۰ فروردین، در سالن چارسوی مجموعه تئاترشهر آغاز شد.

همچنین ساعاتی قبل از شروع نمایش، در همین روز، طی مراسمی از پوستر نمایش «روال عادی» به طراحی محمدصادق زرجویان، با حضور مجید مجیدی تهیه کننده نمایش، سیدجواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر، کیارش رُست کارگردان، بازیگران و عوامل نمایش و اصحاب رسانه در تالار مشاهیر تئاترشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی گروه،در ابتدا، محمد محمدی مجری مراسم و مدیر روابط‌عمومی مجموعه تئاترشهر درباره ارتباط دیرینه مجید مجیدی با تئاتر، از پیش از انقلاب صحبت کرد و یادآور شد که خانه اصلی مجید مجیدی تئاتر است و او از تئاتر به سینما کوچ کرده و مجدد با تهیه‌کنندگی نمایش «روال عادی» به تئاتر بازگشته است.

محمدی اضافه کرد: نخستین نمایش در تئاترشهر پس از انقلاب با حضور مجید مجیدی کلید خورده است.

سپس کیارش رست کارگردان «روال عادی» بیان کرد: نویسنده نمایشنامه از علاقه‌مندان به کشور ایران بود و این موضوع من را به انتخاب این متن علاقه‌مند تر کرد. من با توجه به خوانش شخصی و برداشتی که از متن داشتم، تغییراتی را در شیوه اجرا ایجاد کردم. پیشنهاد متن ۲ بازیگر است، منتهی تصمیم گرفتم از ۴ بازیگر استفاده کنم.

سپس مجید مجیدی تهیه‌کننده این اثر در سخنانی عنوان کرد: تئاتر شهر برای من نوستالژی خاصی دارد. اوایل انقلاب حدود ۵ سال در تئاترشهر زندگی کردم. من از تک تک سالن‌های این‌جا خاطره دارم. نمایش «نهضت» را در اوایل انقلاب در سالن چارسو به کارگردانی شهید قشقایی کار کردیم. من تئاتر را با آقای حسین قشقایی شروع کردم و علت علاقه من به تئاتر او بود. در آن زمان علاوه بر تئاتر از شهید قشقایی درس زندگی گرفتم. امروز اگر این‌جا هستم ادای دین به اوست.

مجیدی اضافه کرد: وظیفه ما این است که از تئاتر حمایت کنیم. ما به تئاتر مدیون هستیم و حمایت امروز ما از تئاتر به نوعی خمس و زکاتی است که باید پرداخته شود. ما در دهه ۶۰ از تئاتر کوچ کردیم و به سینما رفتیم. اکثر افرادی که از تئاتر به سینما آمدند بازیگران یا کارگردان‌های موفق‌تری هستند اما متأسفانه وضعیت الان سینما جای تأسف دارد.

وی همچنین در رابطه با تهیه‌کنندگی نمایش «روال عادی» گفت: این تئاتر سراسر خلاقیت است. من برای این گروه کاری نکردم و هر کاری کردم کاملاً خالصانه بود. امیدوارم مسیر این گروه مسیر درخشانی باشد.

سیدجواد طاهری رئیس تئاترشهر نیز گفت: من به عنوان عضو کوچکی از خانواده تئاتر و بنابر مسئولیتی که به من سپرده شده است، وظیفه خود را حمایت از گروه‌های جوان تئاتری می‌دانم.

وی به گروه‌های جوان تئاتری توصیه کرد: ما منابع ارزشمند هنری و تئاتری در کشور خودمان داریم که فرهنگ گذشته، حال و آینده را به ما نشان می‌دهد. از گروه‌های تئاتری به ویژه گروه‌های جوان تقاضا دارم که به این سمت و سو حرکت کنند و من هم در حد توان و وظیفه خودم از آن‌ها حمایت می‌کنم.

در پایان این مراسم از پوستر نمایش «روال عادی» که توسط محمدصادق زرجویان طراحی شده است، رونمایی شد.

نمایش «روال عادی» نوشته ژان کلود کریر، ترجمه اصغر نوری، کارگردانی کیارش رُست و تهیه‌کنندگی مجید مجیدی از ۳۰ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت ساعت ۱۸ در سالن چهارسوی مجموعه تئاترشهر روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

۲۲۰۵۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا