علمی و فناوری

۱٫۵ میلیون دلارجریمه به‌خاطر زباله!

۱٫۵ میلیون دلارجریمه به‌خاطر زباله!

به گزارش خبرگزاری برگزیده، توافق مورد بحث، نتیجه‌ی بررسی‌های ۶ ساله‌ای است که مواردی مانند نشانه‌گذاری نامناسب، انبار کردن و دفع موادی چون مایعات خطرناک خودروها، باتری‌ها، رنگ‌ها و زباله‌های الکترونیکی را نشان داد. بازرسان دریافتند که شرکت ایلان ماسک، مواد سمی ذکرشده را به‌طور غیرقانونی روانه‌ی محل‌های دفن زباله‌ای کرده است که مجاز به پذیرش اینگونه ضایعات نیستند.

بر اساس گزارش زومیت و طبق شرایط توافق، تسلا ۱٫۳ میلیون دلار جریمه‌ی مدنی و ۲۰۰ هزار دلار برای هزینه‌ی تحقیقات پرداخت خواهد کرد؛ هم‌چنین طی پنج سال آینده، شیوه‌های مدیریت پسماند و آموزش کارکنان این شرکت تحت نظارت قرار خواهد گرفت. تسلا می‌گوید مرتب هیچ اشتباهی نشده، اما با مقامات همکاری و بهبود مدیریت پسماندهای خود را آغاز کرده است؛ این شرکت بیش از ۷۰ مقر مختلف مانند مراکز تولید، خدمات و تأسیسات خورشیدی در کالیفرنیا دارد.

۱٫۵ میلیون دلارجریمه به‌خاطر زباله!

درحالی‌که وسایل نقلیه‌ی الکتریکی مزایای زیست‌محیطی قابل‌ توجهی دارند؛ اما فرایندهای تولید آن‌ها همچنان زباله‌های خطرناکی را تولید می‌کند. بروک جنکینز، دادستان منطقه‌ایِ سانفرانسیسکو، گفت: «توافق [با تسلا]، با جلوگیری از آلودگی منابع طبیعی گران‌بها، محیطی پاک‌تر برای شهروندان در سراسر ایالت فراهم می‌کند.»

این نخستین باری نیست که تسلا به‌دلیل نقض قوانین زیست‌محیطی جریمه می‌شود؛ در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۲ نیز این شرکت جریمه‌هایی را برای مسائل مربوط به پسماندهای خطرناک در کارخانه‌ی فرمونت خود پرداخت کرد.

۲۲۷۳۲۳

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا