فارس

۱۰ هزار و ۷۱۶ کیلومتر برف‌روبی در بارش‌های پنج روزه فارس

به گزارش برگزیده های ایران از شیراز،  علیرضا سیاهپور با بیان این خبر گفت: در بارش های ۵ روزه زمستانی (۸ – ۱۳ دی ماه جاری) در ۱۰ شهرستان شاهد بارش برف بودیم و در ۲۰ شهرستان بارش رحمت الهی به صورت باران بود.

وی ادامه داد: بر اساس الگوهای هواشناسی، پیش بینی بارش ها صورت گرفته بود و برنامه ریزی و استقرار نیروها که از قبل صورت گرفته بود، برای ارایه خدمات مطلوب به کاربران جاده ای استان و ایجاد تردد ایمن و روان ایجاد بیش از ۷۰۰ راهدار مجرب در انواع عملیات راهداری زمستانی  به کمک ماشین آلات راهداری فعالیت کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و‌نقل جاده ای فارس بیان کرد: در بارش های پنج روزه در استان فارس ۱۰ هزار و ۷۱۶ کیلومتر(باند) از راه های استان عملیات برف‌روبی انجام شده و برای جلوگیری از یخ زدگی و برقرار ماندن تردد در محورهای استان ۶ هزار و ۴۵۰ تن عملیات شن و نمک پاشی بر روی سطح راه ها انجام شد.

سیاهپور ضمن تأکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری در شرایط نامساعد جوی اشاره کرد: در ۱۹۲ مقطع کوهستانی ریزش برداری از سطح راه، ۲۲ کیلومتر تسطیح و رگلاژ صورت گرفته است و تا پایان کامل بارش ها اکیپ های راهداری زمستانی به صورت شبانه روزی در سطح راه ها به مردم ارائه خدمت کردند.

وی همچنین در خصوص کمک رسانی به خودروهای گرفتار عنوان کرد: به ۶۶۰ خودروی نیازمند کمک رسانی و امداد رسانی صورت گرفته و همچنین ۹۷ نفر مسافر در راه مانده در راهدارخانه اسکان داده شد.

شایان ذکر است عملیات راهداری زمستانی جاری در فارس با ۵۲ راهدار خانه ثابت و ۶ راهدار خانه سیار، ۷۴ اکیپ و ۱۳۵ گشت ثابت و سیار راهداری به کمک بیش از ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک، سنگین، نیمه سنگین و تجهیزات راهداری شامل نمک پاش و تیغه برف روب و بهره گیری از بیش از ۷۰۰ راهدار مجرب در ۶ هزار و ۴۰۰کیلومتر از راه های استان که نیاز به عملیات برفروبی و یخ زدایی داشته تحت پوشش قرار می گیرد.

لازم به ذکر است هر سال پیش از آغاز بارندگی ها مجموعه راهداری در قالب طرح زمستانه ی راهداری آماده خدمات رسانی به کاربران جاده ای می باشد تا ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه برف گیر، ۵۴ گردنه برف گیر به طول ۷۷۷ کیلومتر و ۴۱ مقطع مه گیر استان فارس برای عبور و مرور مردم امن باشند. 

گفتنی است استان فارس با دارا بودن بیش از ۵۰ هزار کیلومتر راه همسنگ، بیشترین میزان طول راه در مقایسه با سایر استان های کشور را داراست که این موضوع در کنار قرار گیری در کریدور مرکز به جنوب و شرق به غرب، موقعیت حمل و نقل این استان را خاص و استراتژیک می سازد.

انتهای پیام/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا