چهارمحال و بختیاری

۳۶۲ مدال ملی و بین‌المللی حاصل تلاش بانوان ورزشکار چهارمحال و بختیاری در سال جاری

۳۶۲ مدال ملی و بین‌المللی حاصل تلاش بانوان ورزشکار چهارمحال و بختیاری در سال جاری

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران استان چهارمحال وبختیاری، سوسن تمدن افزود:هدف ورزش بانوان چهارمحال و بختیاری، تلاش برای گسترش ورزش و ترویج رشته‌های ورزشی گوناگون بین بانوان استان است و کسب ۳۶۲ مدال تیمی و انفرادی ملی و بین‌المللی و عضویت ۱۱ ورزشکار خانم اُستان در تیم‌های ملی کشورمان از آغاز سالجاری نشانه موفقیت نسبی در این زمینه است.

وی ادامه داد: ۱۸ تیم از بانوان چهارمحال و بختیاری در مسابقات قهرمانی در لیگ‌های سراسری کشور حضور دارند که لیگ‌های برتر فوتبال و والیبال، مسابقات دسته اول و دوم بسکتبال بانوان کشور و لیگ‌های دومیدانی و تیرکمان از آن جمله‌اند.

تمدن یادآور شد:پنج تیم از استان نیز در رشته‌های مختلف قایقرانی در آب‌های آرام و خروشان در مسابقات قایقرانی کشور شرکت دارند و همچنین تیم اسکیت بانوان چهارمحال و بختیاری در چهار دسته در لیگ‌های اسکیت کشور حضور فعال دارد.

وی تصریح کرد: در سومین دوره مسابقات المپیاد سراسری استعدادهای ورزشی کشور که از هفته تربیت بدنی به مدت یکماه در ۹ استان کشور برگزار شد، ۱۵ تیم از بانوان ورزشکاران چهارمحال و بختیاری به این مسابقات اعزام شدند.

تمدن گفت:در این مسابقات، استان باوجود توانایی مالی پایین‌تر، حایز رتبه ۲۲ شد که تعداد مدال‌های کسب شده توسط بانوان چهارمحال و بختیاری بیش از آقایان هم استانی بود و خانم‌ها توانستند ۹ مقام کشوری در ۶ رشته تیروکمان، وزنه‌برداری، قایقرانی، جودو، دومیدانی و ووشو کسب کنند.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا