اجتماعی

۶ قرارداد بزرگ شهرداری تهران برای برقی‌سازی تاکسی‌های تهران

۶ قرارداد بزرگ شهرداری تهران برای برقی‌سازی تاکسی‌های تهران

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، در کلانشهر تهران حدود ۸۰ هزار تاکسی فعالیت که دارد که به گفته مسئولان مربوطه نیمی از آنها فرسوده هستند.

اگرچه برای نوسازی این ناوگان اقداماتی در راستای نوسازی برداشته شده و در دوره فعلی مدیریت شهری ۷۰۰۰ تاکسی نوسازی شد اما برقی‌سازی تاکسی‌ها که نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا نیز دارد باید به صورت جدی در دستور کار مدیران قرار گیرد. 

در این راستا شهرداری تهران اقدامات وسیعی برای برقی‌سازی تاکسی‌ها در دستور کار قرار داده است؛ بر این اساس، قرارداد تأمین ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی سواری برقی و ۱۰۰۰۰ تاکسی ون برقی با کشور چین به امضا رسیده است. 

علاوه بر این، توافق‌نامه جایگزینی ۲۰۰۰ خودروی فرسوده با خودروهای برقی شرکت کرمان موتور نیز امضا شده که به تازگی نیمی از آن تحویل شهرداری شد. 

توافقنامه جایگزینی ۱۰۰۰ خودروی فرسوده با خودروهای برقی شرکت مدیران خودرو، قابل افزایش تا ۲۰۰۰ دستگاه و توافقنامه جایگزینی ۲۰۰۰ خودرو فرسوده با خودروهای برقی شرکت آرین ستاک نیز امضا شده است. 

ورود ۵۰۰۰ خودروی FMC به ناوگان تاکسیرانی؟!
همچنین تفاهمنامه تأمین ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی از طریق وزارت صمت نیز امضا شده و توافقنامه جایگزینی ۵۰۰۰ خودرو فرسوده با خودروهای برقی شرکت ایران خودرو نیز در مرحله انعقاد است. 

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا