زنجان

۱۷ نفر در پرونده شهردار و اعضای سابق شورای شهر زنجان محکوم شدند

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفت‌و گو با خبرنگار برگزیده های ایران در زنجان اظهار داشت: در پی دادنامه صادره از شعبه ۸ دادگاه تجدید نظر استان زنجان پرونده ۲۲ متهم پرونده اختلاس و ارتشاء شهرداری زنجان شامل شهردار مرکز زنجان، اعضای شورای شهر زنجان، شهرداران مناطق، کارکنان، کارشناسان رسمی و پیمانکاران صادر شد.

وی با بیان اینکه بر اساس آرای صادره ۱۷ محکوم از ۲۲ محکومین پرونده به مجازات‌ها حبس، شلاق، رد مال مأخوذه به ارتشاء و انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند. 

رییس کل دادگستری زنجان تصریح کرد: میزان مجازات محکومین و رد مال شامل ۳۱۸ هزار دلار، ۳۴۶ سکه تمام بهار آزادی، یک قطعه زمین در زنجان و یک آپارتمان در جزیره کیش است.

رییس شورای قضایی استان زنجان یاد آورد شد: در کنار مجازات‌های فوق متهمین به جزای نقدی به مبلغ  ۶ میلیارد و دویست هشتاد میلیون تومان و حبس تعزیری از ۶ ماه تا ۷ سال محکوم شدند و آرای صادر قطعی بوده و پرونده برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام  کیفری ارسال شد.

به گزارش برگزیده های ایران، هفتم دی ماه سال قبل بود که شهردار سابق زنجان به همراه یکی از اعضای سابق شورای شهر و یکی از شهرداران سابق مناطق بازداشت شدند. همین موضوع انگار سرآغازی برای یک پرونده پیچیده بود، پرونده بازداشتی‌ها تمامی نداشت و هر روز رسانه‌ها خبر از بازداشت و یا احضار جدیدی از مجموعه شهرداری و شورا می‌دادند. در روزهای پایانی سال قبل پس از سه ماه اداره شهرداری توسط سرپرست، شهردار زنجان انتخاب و اعضای علی‌البدل وارد شورا شدند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


 2021-12-23 10:05:14

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا