کردستان

۲۹ تن چوب قاچاق در کردستان کشف و ضبط شد/دستگیری قاچاقچیان چوب

سردار علی آزادی فرمانده انتظامی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در سنندج، اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی قروه در حین کنترل خودروهای عبوری به ۲ دستگاه  کامیون حامل بار قاچاق مشکوک و خودروها را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه با هماهنگی قضائی در بازرسی از کامیون‌ها مورد نظر ۱۹تن چوب قاچاق کشف شد، اذعان کرد: در این عملیات متهمان دستگیر و به همراه پرونده متشکله به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گفته این مقام مطئول، کارشناسان ارزش ریالی این مقدار چوب قاچاق کشف و ضبط شده  را ۳۷۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

کشف ۱۰ تن چوب قاچاق در دهگلان

فرمانده انتظامی استان کردستان افزود: ماموران ایست و بازرسی صلوات‌آباد شهرستان دهگلان حین کنترل خودروهای عبوری به ۱ دستگاه کامیون حامل چوب، مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: پس از هماهنگی با مراجع قضائی در بازرسی از کامیون های مورد نظر ۱۰ تن چوب قاچاق کشف شد.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفرمتهم به همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی شد، گفت: کارشناسان ارزش چوب‌های کشف شده را بیش از ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

کشف خودرو ۳۰ میلیاردی قاچاق در کامیاران   

 فرمانده انتظامی استان کردستان همچنین افزود:  مأموران ایست و بازرسی شهید میر جلیلی شهرستان کامیاران در حین کنترل محور کامیاران ـ کرمانشاه به یک دستگاه خودرو مرسدس بنز با پلاک گذر موقت مشکوک و نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

وی ادامه داد: مأموران پس از بررسی مدارک مربوط به خودرو، متوجه قاچاق و غیر مجاز بودن خودرو و جعلی بودن پلاک آن شدند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به دستگیری راننده و انتقال خودرو به پارکینگ و معرفی متهم به مرجع قضائی خاطر نشان کرد: ارزش ریالی این خودرو توسط کارشناسان مربوطه۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار آزادی گفت: پلیس با هرنوع قاچاق به صورت قاطعانه برخورد و به قاچاقچیان اجازه فعالیت نمی‌دهد.

دستگیری سارق و کشف ۱۲ فقره سرقت در سنندج

وی افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت در ارتباط با قطعات و محتویات داخل خودرو در شهرستان سنندج ، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان پس از اطمینان از صحت موضوع با تعقیب سرنخ ها موفق به شناسایی سارق شدند، تصریح کرد:‌ کارآگاهان پلیس آگاهی با بکارگیری شگردهای پلیسی ، با هماهنگی قضایی ۱ سارق را درعملیات غافلگیرانه دستگیرنمودند ودر تحقیقات به ۱۲ فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان کردستان در پایان با اشاره به ارزش ریالی سرقت‌های کشف شده که بالغ بر۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی وسپس روانه زندان شد.

کشف کالای قاچاق ۱.۵ میلیاردی در بیجار 

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه و برخورد قاطع با پدیده شوم قاچاق، ماموران پلیس آگاهی شهرستان بیجار با  کار اطلاعاتی دقیق یک خودرو حامل کالای قاچاق را در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان بیجار شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان کردستان  با اشاره به اینکه در بازرسی از خودروی توقیفی، تعداد ۴ هزار و ۹۷۹ ثوپ انواع البسه و تعداد یک‌هزار عدد فندک خارجی کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه ۱ میلیاردو ۵۰۰میلیون ریال برآورد شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه موفقیت پلیس در کشف قاچاق کالا و ارز و جرایم اقتصادی نتیجه تعامل با شهروندان است ، افزود: بدون مشارکت و همراهی شهروندان، حصول امنیت مطلوب مقدور نیست؛ لذا از شهروندان تقاضا می شود ضمن توجه به اقدامات پیشگیرانه، هرگونه اقدام مشکوک در خصوص قاچاق کالا را بلافاصله از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا