آذربایجان شرقی

۴۰ روستای شهرستان هشترود همچنان در محاصره برف + فیلم

به گزارش برگزیده های ایران از هشترود، علی ابوالحسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اکثر راه‌های مسدود شده در محور سهند آباد، درین سو، پارالار و یهرچی بیش از ۵ روز است که مسدود است.

وی افزود: با وجود بارش‌های چند روز پیش اکیپ‌های راهداری برخی راه‌ها را در مواردی بیش از ۱۰ بار هم بازگشایی شده اما کولاک مجددا این راه‌ها را مسدود می‌کند.

ابوالحسنی با بیان اینکه اکنون ۶ اکیپ راهداری در حال بازگشایی راه‌های روستایی هستند، گفت: با تلاش عوامل راهداری اکنون محورهای اصلی شامل هشترود به مراغه، میانه، تبریز، آزادراه و قره چمن باز بوده و تردد به‌صورت عادی ادامه دارد.

وی با تاکید به رانندگان در خصوص همراه داشتن زنجیر چرخ، یادآور شد: شرایط برخی محورها و گردنه‌ها به‌گونه‌ای است که ممکن است هر لحظه تردد در آنها تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان‌پذیر باشد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود از شهروندان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت اجبار به این کار حتما از سالم بودن لاستیک، وسایل گرمایشی و برف پاکن‌های خودروی خود اطمینان حاصل کرده و سوخت کافی نیز همراه داشته باشند.

وی به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

ابوالحسنی خاطرنشان کرد: رانندگان قبل از سفر از طریق سامانه ۱۴۱ و شماره تلفن‌های ۰۴۱۵۲۶۲۲۲۸۸ و ۰۴۱۵۲۶۲۲۱۲۹ و ۰۴۱۵۲۶۲۶۰۵۵ از وضعیت راه‌های این شهرستان  اطلاع حاصل کنند.

وی همچنین با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها، رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ را از دیگر موارد مهم عنوان کرد.

 

انتهای پیام/۶۰۰۰۲/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا