کردستان

۴۸ زندانی غیرعمد در کردستان آزاد شدند

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از سنندج، سردار سیدصادق حسینی پیش از ظهر امروز در نهضت خدمت مومنانه آزادسازی زندانیان معسر که به همت سازمان بسیج حقوقدانان که به صورت ویدیو کنفرانس همزان با سراسر کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شجره طیبه بسیج بر اساس وظایفی که بر عهده دارد به یاری زندانیان نیازمند و خانواده‌های آنان شتافته و علاوه بر تقدیم بسته‌های معیشتی در قالب رزمایش کمک‌های مؤمنانه به خانواده‌های زندانیان زمینه آزادسازی ۹۲۳ نفر طی یک سال اخیر فراهم شده است.

وی افزود: از هفته بسیج سال ۹۹ تاکنون ۹۲۳ زندانی جرایم غیرعمد و جرایم عمد سبک در استان آزاد شده‌اند که ۲۳۲ نفر از آنان محکومان مالی بوده‌اند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: امروز هم همزمان با آزادسازی یک هزار زندانی در کشور ۴۸ زندانی دیگر با کمک ۶۰۰ میلیون تومانی سپاه آزاد می‌شوند که ۱۷ نفر آن‌ها محکومان جرایم مالی و ۳۱ نفر نیز محکومان جرایم عمد سبک هستند.

وی خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر بیش از ۳۲ هزار مشاوره حقوقی نیز از طرف سازمان بسیج حقوقدانان سپاه بیت‌المقدس به مردم استان و خانواده های زندانیان ارائه شده است.

سردار حسینی افزود: تلاش می‌کنیم با کمک بسیجیان و همراهی خیرین با ظرفیت کمک‌های مؤمنانه زمینه آزادی زندانیان بیشتری را در استان فراهم کنیم.

سردار علی‌حسین پازدار، معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعفین نیز گفت: باید تلاش کنیم گناه در جامعه به یک رویه تبدیل نشود که اگر این مهم محقق شود جرم و جنایت در جامعه کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به فرهنگ امر به معروف افزود: اگر فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراگیر شود جرم و جنایت کم می‌شود و بسیج با فرهنگ‌سازی به دنبال کاهش جرم است.

سردار پازدار با اشاره به نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در ترویج فرهنگ امر به معروف افزود: رسانه‌ها با ترویج فرهنگ امر به معروف می‌تواند نقش موثری را در زمینه کاهش جرم در جامعه ایفا کنند.

وی گفت: رسانه با آگاه‌سازی مردم از طریق حقوقدانان بسیجی و تشریح ابعاد مختلف جرم می‌تواند به کاهش جرم در جامعه کمک کند.

وی افزود: امیدوارم با تلاش بسیج و همکاری دیگر نهادها روزی را ببینیم که دستگاه قضایی کشور و زندان ها خالی از جمعیت شود.

سهراب انبارکی مسوول بسیج حقوقدانان با اشاره به نهضت خدمت مومنانه il گفت: امروز در راستای آزادسازی زندانیان معسرT d; هزار زندانی معسر در سراسر کشور به همت مردم و خیرین آزاد می‌شوند.

وی افزود: حقوقدانان بسیج علاوه بر آزادی زندانی‌ها نهضت آموزش همگانی را در برنامه خود دارد تا دیگر کسی از روی ناآگاهی وارد زندان نشود.

انبارکی ادامه داد: بسیج حقوقدانان با فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ صلح و سازش تلاش می‌کند دیگر کسی گرفتار زندان نشود و از ظرفیت پایگاه بسیج محلات و دیگر اقشار تخصصی بسیج برای این هدف استفاده می‌کند.

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها نیز در این مراسم با اشاره به ورود موفق بسیج در عرصه‌های مختلف افزود: حضور گروه‌های جهادی بسیج در زندان‌ها روح تازه‌ای به زندان‌ها داد و این نتیجه اخلاص بسیجیان است که حاج قسم سلیمانی هم به عنوان یک بسیجی سردمدار این اخلاص بود.

وی با اشاره به اقدامات ارزنده گروه‌های جهادی بسیج افزود: فقط یک گروه جهادی بسیج با بیش از ۱۰۰ یونیت دندانپزشکی وارد یکی از زندان‌ها شد و مشکلات دندانپزشکی زندانی‌ها را ظرف مدت کوتاهی حل کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: دغدغه ما این است که زندانی‌ها هر چه زودتر به جامعه برگردند و به همت بسیج حقوقدانان هیچ زندانی معسری که به خاطر جرایم غیر عمد در زندان است در زندان ها باقی نماند و بتوانند زندگی جدیدی را در کنار خانواده آغاز کنند.

دادستان مرکز کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: با همت مستمر سپاه بیت‌المقدس کردستان شاهد آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی هستیم.

محمد جباری افزود: مجموعه بسیج ظرفیت عظیمی در راستای فعالیت‌ها و خدمات عام‌المنفعه بوده و خوشبختانه با نقش آفرینی بسیجیان استان و به همت سپاه بیت‌المقدس کردستان زمینه آزادی تعداد قابل توجهی از زندانیان کردستانی فراهم شده است و از این لحاظ جزو استان‌های پیشرو کشور هستیم.

وی اظهار کرد: امروز نیز همزمان با ایام سوگواری بانو فاطمه(س) و دهه بصیرت شاهد آزادی ۴۸ زندانی کردستانی هستیم.

گفتنی است؛ نهضت خدمت مومنانه آزادسازی زندانیان معسر به همت سازمان بسیج حقوقدانان با حضور سردار علی حسین پازدار معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعین، سهراب انبارکی مسوول بسیج حقوقدانان، غلامعلی محمدی رییس سازمان زندان‌ها به صورت همزمان در سراسر کشور از طریق ارتباط ویدیو کنفرانس آغاز شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا