چهارمحال و بختیاری

۹۰ درصد جمعیت هدف چهارمحال و بختیاری واکسن زده‌اند/ شرایط تزریق دُز سوم چیست؟

به گزارش برگزیده های ایران از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، مجید شیرانی با اشاره به مشاهده ویروس اُمیکرون در کشور گفت: اُمیکرون علائمی مشابه سرماخوردگی، کمی تب، بدن درد و سرفه خشک دارد و سرعت انتقال آن نسبت به دلتا حداقل دو برابر بیشتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به پوشش مطلوب واکسیناسیون علیه کرونا در استان و کشور اظهار داشت: هم اکنون ۹۰ درصد افراد واجد شرایط در چهارمحال و بختیاری واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اغلب واکسن‌های موجود در مقابل ویروس ایجاد مصونیت نسبی می‌کنند، افزود: افرادی که انواع دیگر واکسن‌ها (بجز سینوفارم، بهارات و برکت ) را دریافت کرده‌اند باید پس از گذشت ۶ ماه از تزریق دز دوم برای تزریق دز بوستر مراجعه کنند.

شیرانی اضافه کرد: افرادی که سه ماه از تزریق دز دوم واکسن‌های سینوفارم، بهارات و برکت گذشته باشد می‌توانند برای دریافت دز سوم(بوستر) اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بر رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری و عدم حضور در تجمع‌ها توصیه کرد و گفت: هم اینک به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن زرد و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام/۶۸۰۳۳/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا