سلامت

آمار جهانی کرونا؛ این کشور رکورددار ابتلا و مرگ‌ در شبانه‌روز گذشته

آمار جهانی کرونا؛ این کشور رکورددار ابتلا و مرگ‌ در شبانه‌روز گذشته

همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۲۱ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ هزار و ۶۹۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۰۷ فوتی و همچنین ۸۱ هزار و ۵۳۵ مبتلا طی شبانه روز گذشته، رکورد ابتلا و مرگ‌های کووید را در این بازه زمانی در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۹۰۷,۴۳۳ ۱,۱۲۹,۶۱۸
۲ هند ۴۴,۶۸۲,۲۰۶ ۵۳۰,۷۳۷
۳ فرانسه ۳۹,۴۹۲,۸۳۹ ۱۶۴,۰۰۸
۴ آلمان ۳۷,۷۰۱,۱۹۳ ۱۶۵,۰۰۱
۵ برزیل ۳۶,۷۶۸,۴۱۶ ۶۹۶,۵۵۳
۶ ژاپن ۳۲,۲۵۱,۰۵۴ ۶۶,۲۹۷
۷ کره جنوبی ۳۰,۰۴۰,۵۵۶ ۳۳,۲۷۰
۸ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ ۱۸۶,۴۸۸
۹ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ ۲۰۳,۲۲۹
۱۰ روسیه ۲۱,۹۱۰,۰۲۰ ۳۹۴,۸۲۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۶۲۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

۴ سرطان شایع دستگاه مجاری ادراری

شیرینی‌های طبیعی برای افرادی که رژیم دارند

۲۳۳۲۳۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا