اخبار روز

احتمال تعویق مجدد حمله زمینی/ سخنگوی ارتش اسرائیل: باید با بهترین آمادگی به غزه حمله کنیم

احتمال تعویق مجدد حمله زمینی/ سخنگوی ارتش اسرائیل: باید با بهترین آمادگی به غزه حمله کنیم

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه عبری خبرگزاری برگزیده های ایران، پایگاه خبری عبری زبان وای نت به نقل از سرتیپ دانیل هاگاری سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد، در حال حاضر تهاجم زمینی به نوار غزه برای مدتی به تعویق افتاده است.

هاگاری در عین حال مدعی شد این اقدام بنا به فشارهای آمریکا صورت نگرفته است، بلکه تل‌آویو قصد دارد در بهترین آمادگی و شرایط وارد این جنگ شود.

در این بین “رایوا بارسکی” خبرنگار سایت اینترنتی معاریو هم در این رابطه در صفحه خود در ایکس نوشت: فشارها برای حفظ جان اسرای موجود در غزه برای مسئولین عالی‌رتبه هیچ ارزش و جایگاهی ندارد، این مسئولین عالی‌رتبه تاکید می‌کنند که تاخیر صورت گرفته صرفا به دلیل عملیاتی و لجستیکی است.

در این بین روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارش اعلام کرد، شورای جنگ اسرائیل ۵ هدف کلی برای جنگ زمینی در نوار غزه ترسیم کرده است.

به زعم این رسانه طرح از بین بردن حماس در چند مرحله به انجام می‌رسد.

مرحله اول آن تسلط بر منطقه و بخش شمالی نوار غزه است، تسلط نظامی بر این منطقه می‌تواند باعث شود تا آتش موشک‌های گروه‌های فلسطینی علیه عمق اسرائیل خاموش شده و در عین حال توانمندی‌های نظامی و سیاسی حماس نیز ضربه سختی بخورند.

دوم عملیات اطلاعاتی است که در جنوب نوار غزه انجام می‌شود، این اقدام بیشتر از طریق نهادهای اطلاعاتی انجام گرفته و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شاباک و امان به انجام می‌رسد.

سومین هدف در شمال فلسطین اشغالی است که اگر ارتش همچنان به درگیری خود با حزب الله و گروه‌های فلسطین ادامه دهد، تلاش خواهد شد تا این درگیری محدود و حساب شده صورت گرفته و در همان منطقه مرزی باقی بماند.

چهارمین هدف حفظ پشتیبانی غربی از اسرائیل است که باید به موازات جنگ در شمال و جنوب غزه، تل‌آویو از حمایت ایالات متحده و سازمان ملل متحد با همان شتاب و ضرب آهنگ چه در بعد سیاسی و چه در بعد لجستیکی بهره‌مند باقی بماند.

این رسانه عبری زبان در رابطه با پنجمین هدف راهبردی اسرائیل در جنگ زمینی غزه هم تاکید کرد: تل‌آویو در میان مدت به دنبال چند هدف خواهد بود که عبارتند از:

اول: خلع سلاح کامل نوار غزه و ایجاد ساز و کاری برای حفظ این شرایط است.

دوم: ایجاد و روی کار آوردن ساختاری دست نشانده در غزه است

سوم: ایجاد ساختار متکامل و فراگیری برای هشدار سریع و حفظ مرزها که غیر قابل نفوذ باشد.

چهارم: ارتش اسرائیل برای مدتی بیش از آنچه که ضروری باشد در این منطقه باقی نماند و فقط تا زمان تشکیل دولت دست نشانده این حضور ادامه خواهد داشت.

پنجم: در ‌این راستا تل‌آویو چارچوب‌های منافع و راهبردهای جهانی ایالات متحده و نیز محاسبات سیاست داخلی این کشور را هم مد نظر قرار خواهد داد.

گرچه این گزارش به برنامه‌ها و اهداف ارتش رژیم صهیونیستی پرداخته اما از‌‌ایده تا عملی شدن آن  فاصله زیادی وجود دارد که در شرایط نوار غزه بسیار طولانی تر و به شدت پیچیده تر هم می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی امارات ۲۴ در این رابطه خبر داد، با وجود آن که قرار است واحد سرت متکال ماموریت انجام عملیات زمینی در غزه را به عهده بگیرد اما ماموریت این نیروی کماندو داخل غزه بسیار پیچیده خواهد بود.

فیلم| درصورت حمله زمینی به غزه پایگاه‌های آمریکا نابود خواهند شد
وال استریت ژورنال: در حمله زمینی به غزه جهنم در انتظار اسرائیل خواهد بود
منابع آگاه: کشتن اسرای اسرائیلی هدف اصلی صهیونیست‌ها از عملیات زمینی در غزه است
دکترین «ابهام» مقاومت فلسطین؛ عامل تاخیر در طرح حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه

/*

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا