اجتماعی

افزایش ۱۷ درصدی خروج زائران اربعین از کشور نسبت به سال گذشته

افزایش ۱۷ درصدی خروج زائران اربعین از کشور نسبت به سال گذشته

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا در قرارگاه اربعین فراجا در خصوص آخرین وضعیت تردد و خدمات‌دهی به زائران اربعین در پایانه‌های کشور اظهار کرد: تاکنون تعداد ۸۴۰ هزار درخواست گذرنامه زیارتی داشته‌ایم که از این تعداد ۲۸۴ هزار درخواست به صورت حضوری و حدود ۵۶۱ هزار درخواست از طریق اپلیکیشن “پلیس من” ثبت شده است.

وی با بیان اینکه فراجا تمام توان خود را به کار گرفته تا سفر زیارتی آسان، ارزان و ایمن برای زائران اربعین صورت پذیرد، گفت: این اتفاق بسیار خوبی است هم برای پلیس و هم برای مردم؛ در واقع وقتی که به شکل سیستمی درخواست‌ها ثبت می‌شود بلافاصله پلیس نسبت به صدور گذرنامه اقدام می‌کند و دیگر نیاز به مراجعه حضوری نیست.

صدور ۸۲۰ هزار جلد گذرنامه

سخنگوی فراجا گفت: با تلاش همکاران پلیس مهاجرت و گذرنامه تعداد ۸۲۰ هزار درخواست منجر به صدور گذرنامه شده و طی این مدت هم تعداد ۵۶۰ هزار گذرنامه تمدید و تحویل مردم شده است.

وی در خصوص آمار خروج زائران تا این لحظه با اشاره به این که بلافاصله که زائران از گیت خارج می‌شوند در لحظه تردد، شمار آن ثبت می‌گردد، تصریح کرد: آمار کل خروج از تمامی مرزهای کشورمان بالغ بر ۲ میلیون نفر است.

سخنگوی فراجا با بیان اینکه حدود ۲۲۴ هزار نفر به طور روزانه از مرزها تردد می‌‌کنند، گفت: ۲۸۴ گیت در مرزهای شش‌گانه فعال هستند اما شلوغ‌ترین مرزها مرز مهران است لذا برای سهولت در تردد از مردم عزیز می‌خواهیم ترجیحا دیگر مرزها را برای ورود و خروج از کشور انتخاب کنند؛ توصیه می‌شود زائران بدون مدارک و گذرنامه معتبر به مرزها مراجعه نکنند.

افزایش تردد زائران از مرز تمرچین و باشماق/ ۲ روز بیشتر در عراق نمانید

سردار منتظرالمهدی با اشاره به اینکه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۷ درصد افزایش خروج از زائران کشور داشته‌ایم، افزود: خروجی زائران از مرزها برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین به تفکیک مرزها، مرز مهران ۴۵ درصد، شلمچه ۲۷ درصد، خسروی ۱۲درصد، چذابه ۸ درصد و باشماق و تمرچین هر کدام ۲ درصد را شامل می‌شود.

افزایش ۸۱ درصدی خروج زائران از مرز تمرچین

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: مرزهای باشماق و تمرچین نسبت به سال گذشته از استقبال خوب زائران برای عزیمت به زیارت عتبات برخوردار است به طوری که مرز تمرچین از افزایش ۸۱ درصدی و باشماق افزایش ۵۷ درصدی شمار تردد زائران نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی در خصوص آمار ورود زائران به کشور خاطرنشان کرد:  ۴۰۴ هزار و ۷۴ نفر تاکنون براساس نفرشمار وارد کشور شدند که ورود ۵۶ هزار نفر مرتبط با ۲۴ ساعت گذشته است و نفر شمار در لحظه هر کسی که به کشور وارد یا خارج شود را ثبت می‌کند.

سخنگوی پلیس خاطر نشان کرد: درباره مجوز خروج از کشور ویژه بانوان نیز تمهیداتی اندیشیده شده، این اختیار به مسئولان مراکز گذرنامه داده شده تا اگر کسی درخواست گذرنامه زیارتی داشته باشد نیازی به اجازه محضری همسران نیست و بانوان می‌توانند به همراه همسر خود به ادارات پلیس گذرنامه مراجعه و همان جا زوجیت آنان با رویت اسناد و مدارک لازم توسط مسئول مربوطه تایید و اجازه همسر ثبت می‌شود و پس از ثبت در سیستم، همان مدرک به عنوان مجوز خروج از کشور زوجه در نظر گرفته می‌شود با این روش دیگر نیازی به مراجعه به دفترخانه نیست و ما هم همین سند را به عنوان اجازه خروج از کشور زوج برای زوجه می‌پذیریم. این موضوع برای فرزندان زیر ۱۸ سال نیز به همین صورت قابل اجرا است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا