بین الملل

امیرعبداللهیان: وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای مظلوم‌نمایی، شتابان خودش را به ژنو رسانده است

امیرعبداللهیان: وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای مظلوم‌نمایی، شتابان خودش را به ژنو رسانده است

به گزارش برگزیده، حسین امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران در ارتباط با اهداف سفر خود به ژنو، گفت: در راستای پیگیری و تسهیل ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه و دیدار با مقامات سازمان ملل و صلیب سرخ جهانی در این ارتباط به ژنو سفر کرده‌ایم. دیدارهایی را در این زمینه انجام داده‌ایم و بخشی دیگر از این دیدارها در ساعات آینده انجام خواهد شد.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه وضعیت انسانی در غزه بسیار تاسف بار است، ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم که آمریکایی‌ها روزانه همه گونه سلاح از جمله سلاح‌های فسفری و ممنوعه را از مسیر قبرس یا به صورت مستقیم از تمامی پایگاه‌های خود در منطقه به تل آویو ارسال می‌کند و این بمب‌ها بر روی سر مردم ریخته می‌شود، اما برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه آمریکایی‌ها بیشتر در این زمینه فیگور می‌گیرند و در عمل اتفاق خاصی رخ نداده است.

امیرعبداللهیان، گفت: ما از وزیر خارجه آمریکا نقل قولی شنیدیم که ایشان گفته است که ما به دنبال این هستیم که روزانه ۵۰۰ کامیون کمک‌های انسان دوستانه به داخل غزه ارسال شود. این در حالی است که روزانه ۲۵ و یا حداکثر ۴۰ کامیون به غزه وارد می‌شوند که دو سوم آن آب است و این کامیون‌ها فاقد دارو، غذا و نیازهای اساسی برای مردم غزه هستند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدواریم در جریان رایزنی‌هایی که در این سفر داریم و با توجه به نگاه خوب دبیرکل سازمان ملل و همکارانشان بتوانیم ارسال کمک‌ها به غزه را تسریع کنیم.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: همزمان با این سفر، وزیر خارجه رژیم جعلی صهیونیستی نیز خود را شتابان به ژنو رسانده است و تعدادی از خانواده‌های اسرای اسرائیلی را با خود برای مظلوم نمایی به ژنو آورده است. این در حالی است که بیش از ۶۰۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر اسرائیل هستند که تعداد زیادی از آنها زنان و کودکان هستند.

امیر عبدالهیان گفت: حدود سه هفته پیش ما در دوحه قطر با اسماعیل هنیه ملاقات کردیم و موافقت حماس را برای آزادی فوری غیر نظامیان اعلام کرد اما در گفت‌وگوها، تبادل پیام‌ها و تلاش‌هایی که برای توقف جنگ در منطقه در جریان است طرف اسرائیلی نپذیرفته است که شرایط برای آزادی این اسرا و غیر نظامی‌هایی که در غزه هستند تسریع شود بلکه در عمل رژیم صهیونیستی تلاش دارد که به این بهانه جنگ و نسل کشی در غزه را ادامه دهد.

۳۱۰۳۱۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا