اخبار روز

امیر عبداللهیان: سیاست کشور را به شرق یا غرب گره نزده‌ایم/ لغو تحریم‌ها را با دیپلماسی عزتمندانه دنبال می‌کنیم

امیر عبداللهیان: سیاست کشور را به شرق یا غرب گره نزده‌ایم/ لغو تحریم‌ها را با دیپلماسی عزتمندانه دنبال می‌کنیم

– اخبار استانها –

به ‌گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران از سمنان، حسین امیرعبداللهیان در هشتمین اجلاسیه مجاهدان در غربت در تالار همایش‌های دانشگاه دامغان اظهار داشت: خنثی‌سازی تحریم‌ها در کنار تلاش برای لغو آن دو راهبرد مهم جمهوری اسلامی ایران در این زمینه است که با دیپلماسی عزتمندانه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه اروپا فقط همین چند کشوری که هیاهو می‌کنند نیست تصریح کرد: سیاست کشور را به غرب یا شرق گره نزده‌ایم. سیاست خارجی ما بر مبنای گفتمان انقلاب اسلامی است و مردم مطمئن باشند با توجه ویژه دولت سیزدهم و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب به موازات توسعه علم و فناوری قدرت اقتصادی ایران در اینده‌ای نزدیک محقق می‌شود.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه بی‌اثر کردن تحریم‌ها یکی از سیاست‌های اصلی وزارت امور خارجه است، تاکید کرد: از سال گذشته ۳۹۰ میلیون پوند مطالبات بیش از چهل ساله کشور از دولت انگلیس را دریافت کردیم و تا هفته‌های آینده نیز ۶ میلیارد یورو از دارایی‌های کشور نزد کره از فضای رسمی مبادلات بین‌المللی وارد دو بانک مورد درخواست در منطقه می‌شود.

امیرعبدالهیان تلاش برای بی‌اثر کردن تحریم‌های ظالمانه را یکی دیگر از رویکرد‌های وزارت امور خارجه برشمرد و تصریح کرد: مذاکره یکی از ابزار‌های دیپلماسی است و بنابر توسعه رهبری و رئیس جمهور مبنی بر عبور نکردن از خطوط قرمز حقوق خود را از مسیر دیپلماسی عزتمندانه محقق می‌کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ‌در چند سال اخیر چندین شرکت اروپایی در ایران فعالیت خود را اغاز کرده‌اند، ادامه داد: در تماس با چند وزیر خارجه از جمله آلمان به آنان گوشزد کردیم که به جای هیاهو با زبان احترام با ملت ایران سخن بگویند تا منافع مشترک دو طرف تامین شود.

‌امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از بانیان اجلاس مجاهدان در غربت تاکید کرد:  سه کلیدواژه غربت، امام رضا و مجاهدان را بهم پیوند دادند و با گفتمان جدیدی، حضور مقادمت در منطقه و سطح بین‌المللی را در منطقه باز تعریف کردند. این اجلاس فرصتی برای تجلیل از مجاهدانی چون حجت‌الاسلام حاج عیسی طباطبایی است اما نمی‌توان نشستی را با عنوان مقاومت برگزار کرد و از چهره‌های مقاومت از رهبر معظم انقلاب، سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی سخن نگفت.

امیرعبداللهیان درباره مقاومت به بیان خاطراتی پرداخت و گفت: زمانی درباره موضوعی به ما تکلیف شد پیش از هرگونه اقدامی نظر سیدحسن نصرالله را جویا شویم. در سفر به بیروت این موضوع را توضیح دادم و گفتم که می‌خواهیم نظر شما را به عنوان کسی که بر منطقه احاطه دارد بدانیم، او تصریح کرد اگر رهبر انقلاب این موضوع را تایید کردند من هم موافقم.  

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: دبیرکل حزب الله لبنان  گفت که در جنگ ۳۳ روزه که در جهان عرب به جنگ تموز شهرت دارد با وجود مقاومت و ایستادگی گاهی دچار خستگی می‌شدیم که سردار سلیمانی در این برهه پیامی از سوی مقام معظم رهبری آورد که در آن تأکید شده بود  که وعده خدا حق است و شما پیروز‌ید و نه‌ تنها بر دشمن چیره می‌شوید بلکه از قدرت‌های منطقه خواهید شد.  

‌این خبر تکمیل می‌شود…

هشتمین اجلاس بین‌المللی «مجاهدان در غربت» با حضور چهره‌های شاخص گروه‌های مقاومت و نمایندگان جبهه مقاومت از ۶ کشور، علما، فضلا و جمع کثیری از فرماندهان ارشد حزب‌الله و تأثیرگذران عرصه مقاومت برگزار شد.

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا