فرهنگ و هنر

انتشار فایل‌های صوتی تفسیر قرآن امیرالمومنین(ع) همزمان با شهادت همسرش

به گزارش خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات برگزیده های ایران، انتشارات شهید کاظمی در راستای ترویج اندیشه‌های حضرت امیرالمومنین (ع) همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اقدام به تولید فایل‌های صوتی کوتاه (پادکست) از منتخب آیات تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) کرده و بنا دارد از روز شهادت حضرت زهرا (س) تا روز شهادت حضرت علی (ع) به تعداد ۱۱۴ عدد از این فایل‌های صوتی تولید و در اختیار عموم مخاطبین قرار دهد.

«امیر بیان»، تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم که ذیل هر صفحه از قرآن‌کریم احادیث تفسیری امام علی (علیه السلام) درج شده است، برای اولین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد.

این تفسیر حدیثی برای اولین بار به شکل یک جلدی با بیش از ۱۰۰۰صفحه که در آن ۴۵۰۰ حدیث از امام علی (علیه‌السلام) و بیش از ۱۵۰۰ حدیث دیگر از بقیه امامان نیز استفاده شده (یعنی بیش از ۶۰۰۰ حدیث) که بیش از ۲۶۰۰حدیث آن احادیث تفسیری امام علی (علیه السلام) است و الباقی در زمره احادیث اعتقادی، اخلاقی، حکومت، سیاست، اجتماعی و تربیتی و… از آن حضرت است.

در این مصحف شریف در هر صفحه در ذیل آیات قرآن، متن احادیث تفسیری آمده تا خواننده با متنی دو سویه یعنی قرآن و عترت در کنار هم بهره‌مند شود. همچنین از ویژگی‌های بارز در تدوین این اثر منحصر به فرد استفاده از ۸۰ دوره کتاب تفسیری و بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب حدیثی و تاریخی شیعه و سنی است.

در این تفسیر به بیش از صد موضوع روز زندگی اعم از اخلاق، حکومت، جهاد و جنگ، تربیت، عرفان، سیاست، جامعه شناسی و اجتماعی، فقهی، تغذیه و بهداشت فردی و… اشاره شده است. متن این مصحف شریف به نحوی تنظیم یافته که برای عموم مردم مخصوصا قشر جوان، طلاب، حافظان قرآن‌کریم و دانشجویان و معلمین محترم کاملا قابل استفاده است.  

«امیر بیان»، تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم به کوشش محمدرضا اوحدی در قطع وزیری و ۱۱۵۲ صفحه برای اولین‌بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و همزمان با اول ماه ذی‌القعده توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.

 

 

پیش از این محمدرضا اوحدی با آثاری چون ۱۰۰۱ نکته از زندگی امیرالمومنین (علیه السلام) ، ۱۰۰۱ نکته از زندگانی حضرت مهدی (عج)، ۱۰۰۱ فضیلت از امیر المومنین (علیه السلام) در کتب اهل سنت، ۱۰۰۱ نکته از ولایت امیر المومنین (علیه السلام) ، ۱۰۰۱ نور از فضایل امیرالمومنین (علیه السلام)، ۱۰۰۱ پرسش و پاسخ از امیرالمومنین (علیه السلام) و ده‌ها اثر تحسین شده دیگه به جامعه کتابخوان معرفی شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به سایت رسمی انتشارات به نشانی https://nashreshahidkazemi.ir/ مراجعه و همچنین برای دریافت فایل‌های صوتی مرتبط با این تفسیر یک جلدی می‌توانند از طریق سایت آپارات به نشانی https://www.aparat.com/nashreshahidkazemi و یا ارسال عدد ۱۱۴ به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ اقدام کنند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا