آذربایجان شرقی

اگر سلیمانی‌ها نبودند امروز ایران اسلامی وجود نداشت

به گزارش برگزیده های ایران از تبریز، سردار اصغر عباسقلی‌زاده در مراسمی که به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا «س» از سوی شرکت عمران شهر جدید سهند برگزار شده بود، اظهار داشت: قرآن کریم در مقابل دشمنان سرسخت بودن و در برابر مومنین رئوف  بودن را از خصوصیات انسان‌های کامل نام برده است که این دو خصوصیات در سردار سلیمانی نمود عینی داشت.

 وی، دشمن شناسی را از دیگر خصوصیات بارز این شهید نام برد و گفت: وقتی داعش با نام اسلام و شعار الله اکبر و با هدف نابودی این دین قد علم کرد، رهبر معظم انقلاب این فتنه را فهمید و سردار سلیمانی نابودی دشمن را یک تکلیف دانست و به مقابله با داعش پرداخت.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گفتند سوریه به ما چه ربطی دارد و یا مدافعین حرم برای حمایت از بشار اسد به سوریه رفتند، یادآور شد: داعش نقشه نابودی اسلام را از هندوستان تا آفریقا در سر می‌پروراند و با نام اسلام و به کام آمریکا قصد فتح عراق و سوریه و سپس ایران را داشت و اگر سلیمانی‌ها نبودند، امروز ایران اسلامی وجود نداشت، امروز دشمنان سردار سلیمانی نیز از وی با احترام یاد می‌کنند.

جواد رحمتی معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: بعد از رحلت امام راحل تلخ‌ترین خبر شهادت سردار سلیمانی بود.

وی متذکر شد: شهید سردار سلیمانی به کمال رشد رسیده بود و امروز نمی‌توان جایگزینی برای وی پیدا کرد، سردار سلیمانی فردی استراتژیک و آشنا به تحولات منطقه بود.

رحمتی در ادامه به شایعات فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: در شبکه‌های اجتماعی مسائل زیادی مطرح می‌شود که اساسا دروغ است و باید قدر یادگاران دفاع مقدس و شهدای حرم را بدانیم.

معاون عمرانی استاندار، افزود: نباید هر کوتاهی و قصور مسوولان را به مسائل دیگر ربط دهیم به‌ویژه که در این مسائل منافع کشور مطرح باشد.

وی اذعان داشت: جوانان بحث‌های توسعه‌ای را سیاسی نکنند و باید وحدت و یکپارچگی را حفظ و از هرگونه تفرقه‌افکنی دوری کرد.

رحمتی ابراز کرد: اگر به جوانان به اندازه توانایی، تجربه و تعهد او کار بدهیم قطعا نظام با قدرت و قوت خود ادامه می‌یابد.
 
فرماندار اسکو نیز در این مراسم از معاون عمرانی استاندار خواست با توجه به ظرفیت‌های گردشگری شهر سهند توجه ویژه‌ای به این شهر شود.

حسین فیروزی افزود: مردم شهر سهند در تمام صحنه‌های انقلاب و فرهنگی حضور فعالی دارند.
 
در این مراسم که آقای عباس پورحسن، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران  و نیز دکتر فتح‌زاده معاون برنامه‌ریزی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز حضور داشتند ضمن مدیحه‌سرایی به مناسبت شهادت دخت گرامی پیامبر و شهید سردار سلیمانی، برنامه‌های ویژه از جمله تواشیح، قرائت قاریان بین‌المللی، رونمایی از کلیپ ام الشهدا، گروه سرود، رونمایی از کتاب «با بوی سیب می‌آید» حاوی خاطرات شهید ظهر عاشورا «شهید نومی گلزار» برگزار و از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم شهید حامد جوانی، شهید وحید نومی گلزار ، شهیدان مهدیپور و خلیل پورنهر تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا