بین الملل

بالگرد جدید طالبان با قابلیت پرواز نکردن!/ فیلم

بالگرد جدید طالبان با قابلیت پرواز نکردن!/ فیلم


دریافت ۶ MB

به گزارش خبرگزاری برگزیده، هلی‌کوپتر ساخته شده به دست طالبان با هلی‌کوپترهایی که امروزه در سراسر دنیا ساخته می‌شود زمین تا آسمان تفاوت دارد، به طوری که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این هلی کوپتر حتی قادر نیست به پرواز درآید.

رونمایی این هلی‌کوپتر در حالی موجب ناامیدی مخاطبان شد که افغانستان در هفته‌های گذشته با رونمایی از خودروی داخلی خود شگفتی‌ساز شد و صنعت این کشور توقعات مخاطبان را بالا برده بود.

گفتنی است که بازار ساخت هلی‌کوپتر یکی از رقابتی‌ترین بازارها در دنیا است، در سال ۲۰۲۰، هلیکوپترهای ایرباس، بخشی از شرکت هوافضای چندملیتی اروپایی ایرباس، با داشتن ۴۸ درصد از بازار جهانی، پیشروترین تولیدکننده هلیکوپتر در جهان بود.

ساخت هلی‌کوپتر معمولا توسط مهندسان هوافضا صورت می‌گیرد، مهندسان هوافضا می توانند در طراحی انواع مختلف محصولات هوافضا مانند هواپیماها و هلیکوپترهای تجاری و نظامی تخصص داشته باشند. این مهندسان در ساخت هواپیماهای خلبانی از راه دور و روتورکرافت، فضاپیماها، از جمله وسایل نقلیه پرتاب و ماهواره ها و موشک ها و راکت های نظامی نقش دارند.

گفتنی‌است که سواری با هلیکوپتر به طور قابل توجهی خطرناک تر از پروازهای خطوط هوایی تجاری است، اما به اندازه سفر با هواپیمای شخصی خطرناک نیست. و برخی از سفرها – مانند هلیکوپتر سواری شخصی – به مراتب بیشتر از سایرین به تصادف مرگبار ختم می شوند.

۲۲۷۲۲۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا