بین الملل

بمباران بیمارستان کودکان در غزه/هلاکت افسر صهیونیست به‌دست مقاومت

بمباران بیمارستان کودکان در غزه/هلاکت افسر صهیونیست به‌دست مقاومت

نبرد طوفان الاقصی در حالی وارد سی و چهارمین روز خود می‌شود که تلاش نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی برای نفوذ گسترده به نوار غزه همچنان با شکست مواجه می‌شود و به طور همزمان شدت درگیری‌ها بین رزمندگان مقاومت و صهیونیست‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری افزایش یافته است.

هلاکت افسر صهیونیست در درگیری‌های غزه

ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که در درگیری‌های روز چهارشنبه در نوار غزه یک افسر اشغالگران به هلاکت رسیده و پنج نظامی دیگر زخمی شدند. این ارتش اذعان کرد که با هلاکت این افسر، شمار کشته‌هایش از زمان آغاز تلاش برای ورود زمینی به غزه به ۳۵ نظامی افزایش یافته است.

ارتش اشغالگر همچنین از به صدا در آمدن آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین «ناحل عوز» در مجاورت نوار غزه خبر داد.

بمباران بیمارستان کودکان در غزه

منابع فلسطینی اعلام کردند که در ادامه حملات هوایی وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، جنگنده‌های این رژیم ورودی‌های بیمارستان کودکان «النصر» غزه را هدف قرار دادند و شماری را زخمی کردند.

در حملات هوایی اشغالگران به محله التفاح در شرق شهر غزه هم شماری زخمی شدند. یک فلسطینی نیز در بمباران محله البرکه در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه به شهادت رسید.

شهادت دو فلسطینی در بیت لحم و الخلیل

همزمان با تشدید حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، نظامیان اشغالگر به کرانه باختری هم یورش بردند و یک فلسطینی در منطقه «بیت فجار» در جنوب بیت لحم به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید. یک فلسطینی هم به ضرب گلوله اشغالگران در شهرک «دورا» در در الخلیل به شهادت رسید.

رزمندگان مقاومت هم با یورش نظامیان اشغالگر به اردوگاه «الامعری» در رام الله مقابله و به شدت با آنها درگیر شدند.

گروه‌های مقاومت از هدف قرار دادن نظامیان صهیونیست و تجهیزات آنها با بمب‌های دست‌ساز و تیراندازی سنگین در ورودی اردوگاه جنین خبر دادند.

صلیب سرخ: هیچ جای امنی در غزه وجود ندارد

سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت که هیچ جای امنی در نوار غزه وجود ندارد.

وی افزود که باید اجازه داده شود تا کمک‌های بشردوستانه به صورت گسترده و هر چه سریع‌تر از طریق گذرگاه رفح وارد نوار غزه شود.

شروع طوفانی گروه عرین الاسود در کرانه باختری در حمایت از غزه

گروه مقاومت «عرین الاسود» بامداد پنجشنبه در بیانیه‌ای مسئولیت بیش از ۱۴ عملیات تیراندازی در منطقه نابلس و اطراف آن، از منطقه دیر شرف تا کنارگذر زواتا و پست‌دیدبانی جرزیم، منطقه عیبال و ایتمار، آلون موریه و منطقه المربعه ضد اشغالگران را در کرانه باختری بر عهده گرفت.

در بیانیه گروه مقاومت فلسطینی در کرانه باختری خطاب به «محمد الضیف»، «صالح العاروری» و دیگر فرماندهان مقاومت در نوار غزه آمده است که به یاری خداوند، کرانه باختری به عنوان شمشیر و سپر مقاومت نوار غزه خواهد بود.


بمباران بیمارستان کودکان در غزه/هلاکت افسر صهیونیست به‌دست مقاومت

جنایت جدید صهیونیست‌ها در اردوگاه جبالیا

جنگنده‌های اسرائیلی در تازه‌ترین جنایت خود در غزه دو خانه را در اردوگاه جبالیا بمباران کردند که طی آن ۳۰ فلسطینی شهید و شماری هم مجروح شدند.

بر پایه این گزارش، در سی و چهارمین روز جنگ غزه، حملات رژیم غاصب صهیونیستی به مناطق مسکونی و زیرساخت‌های حیاتی در غزه ادامه دارد و در موج تازه این جنایت، در بمباران دو باب منزل توسط صهیونیست‌ها در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه ۳۰ نفر شهید و شماری هم مجروح شدند.

حزب الله به موشک‌های ضد کشتی «یاخنوت» دست یافته است

رویترز با اذعان به توان موشکی جنبش حزب الله لبنان در هدف قرار دادن ناوهای رزمی آمریکا از دستیابی نیروهای مقاومت لبنانی به موشک‌های قدرتمند «یاخونت» خبر داد.

بر پایه این گزارش، این موشک‌ها ۳۰۰ کیلومتر برد دارد و بر ضد ناوها و ناوچه‌ها استفاده می‌شود.

در همین ارتباط، دو منبع آگاه روز چهارشنبه به خبرگزاری رویترز گفتند: حزب‌الله لبنان توانایی‌های موشکی خود علیه کشتی‌ها را به شدت افزایش داده و خصوصاً به موشک‌های ضد کشتی «یاخونت»، ساخت روسیه با برد ۳۰۰ کیلومتر مجهز شده است.

رویترز می‌افزاید سال‌هاست گزارش‌هایی از دریافت این موشک‌ها توسط حزب‌الله از سوریه منتشر می‌شود. روسیه حدود یک دهه پیش این موشک‌ها را به دولت بشار اسد تحویل داده بود.


بمباران بیمارستان کودکان در غزه/هلاکت افسر صهیونیست به‌دست مقاومت

۳۱۰۳۱۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا