مرکزی

تحقق ۸۵ درصد متمم بودجه شهرداری اراک

سید رضا قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در اراک اظهار کرد: طی جلسه گذشته کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی عملکرد ۷ ماهه شهرداری مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت و‌ در طی بررسی‌ها و ‌شرح گزارشات مشخص شد در هفت‌ماهه نخست سال جاری در بحث درآمد حاصله حدود ۸۵ درصد متمم بودجه محقق شده و شهرداری موظف است تمام تلاش خود را در راستای درآمدهای کوششی و قانونی در شرایط کنونی حاکم بر اقتصاد جامعه به عمل گیرد.

وی افزود: در بخش تملک دارایی و سرمایه‌ای سهم ۷ ماهه ۴۵۰ میلیارد تومان و ‌همچنین سهم درآمد ۷ ماهه ۶۳۸ میلیارد تومان وصول شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی کلان‌شهر اراک ادامه داد: در بخش‌های هزینه‌ای جاری ۲۱۳ میلیارد تومان هزینه شده که متأسفانه نشان‌دهنده عدم رعایت ماده ۲۸ آئین‌نامه مالی است.

قریشی تصریح کرد: مبلغ ۲۲۳ میلیارد معادل ۵۰ درصد دارایی و سرمایه هزینه شده که علیرغم تذکرات داده شده در بررسی عملکرد مالی ۶ ماهه بودجه همچنان با عدم پیشرفت فیزیکی در بسیاری از پروژه‌ها و ‌ضعف عملکرد زیر ۱۰ درصد و نزدیک به صفر روبه رو هستیم.

وی اضافه کرد: در شهرداری متأسفانه با کسری درآمدی ۱۱۳ میلیاردی که کثیر آن مرتبط با ردیف درآمدی است رو به رو هستیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی کلان‌شهر اراک بیان داشت:‌ به شهرداری پیشنهاد داده شد برای رفع مشکلات در بخش هزینه‌ای نسبت به تهیه و تنظیم متمم بودجه ۱۴۰۰ و ‌اصلاح آن اقدام کند چراکه این شیوه بودجه‌نویسی در بحث درآمدی و هزینه‌ای برای شورای ششم مقبول نیست و بودجه باید دارای مطابقت با واقعیات موجود باشد

قریشی اذعان داشت: متأسفانه ردیف‌هایی در بخش تملک دارایی و سرمایه‌ای مشاهده می‌شود که شهرداری فاقد اراده و ‌برنامه برای انجام آن‌هاست و صرفاً جهت پوشش هزینه‌ای استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرداری باید تمام تلاش خود را در بخش درآمدهای کوششی و‌ قانونی به عمل گیرد و ‌نسبت به تأخیر راه‌اندازی و استقرار سیستم نرم‌افزار یکپارچه درآمد که مدت دو سال از خریداری آن می‌گذرد هرچه زودتر اقدام کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی کلان‌شهر اراک خاطرنشان کرد:مطالبات شهرداری باید در واحد وصول اداره درآمد تجمیع شود و با نظام‌مند کردن شیوه وصول حقوق خود را احقاق کند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا