سیاسی

تعبیر ویژه لاریجانی درباره اسرائیل /رژیم صهیونیستی بداند هرکدام از نوجوانان فلسطینی بمبی برای آینده هستند

تعبیر ویژه لاریجانی درباره اسرائیل /رژیم صهیونیستی بداند هرکدام از نوجوانان فلسطینی بمبی برای آینده هستند

به گزارش خبرگزاری برگزیده، علی لاریجانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در برنامه به افق فلسطین شبکه افق، در پاسخ به این سوال که از دیدگاه شما دلایل شکل‌گیری حوادث اخیر فلسطین چه بود؛ بیان کرد: البته این موضوع بحث طولانی می‌خواهد ولی اگر بخواهیم خیلی خلاصه صحبت کنیم، مشکل اصلی به موجودیت خود رژیم صهیونیستی برمی‌گردد که موجودیت کاذبی است و این با وصله و پینه هم قابل حل نخواهند بود.

>>>> بیشتر بخوانید؛

لاریجانی: حمایت ایران از فلسطین را پنهان نمی کنیم /نیازی به رژه سیاسی بایدن نیست /نمی گویم حماس اشتباه نمی کند اما…

پاسخ طنز علی لاریجانی به سوالی درباره لاغر شدنش

وی ادامه داد: از بدو شروع این جریان نامیمون در منطقه در سال ۱۹۴۸ که به زور آن را تحمیل کردند، این نامشروع بودن همیشه برای این رژیم دردسر ساز بود و گاهی هم با فشار می‌خواستند آن را حل کنند. وقتی با فشار و گلوله رفتار می‌کردند عملا موضوع حادتر می‌شد. لذا، این موضوع ساده‌ای نیست و تا وقتی این مشکل حل نشود، این موضوع ادامه دارد.

عضو مجمع تشخیص با بیان این که گاهی فکر می‌کنند، این موضوع در سازمان ملل ثبت شده برای حل موضوع کافی است، بیان کرد: می‌گویند این رژیم را سازمان ملل پذیرفته و مانند بقیه کشورهاست در حالی که اینطور نیست. برخی از کشورها ملیتی ریشه‌دار دارند، ایرانی‌ها، مصری‌ها ریشه دارند و سازمان ملل قبول کند یا خیر این ریشه وجود دارد و به طور طبیعی ملیت‌های ریشه‌دار پذیرفته شدند اما رژیم صهیونیستی این وضعیت را ندارد فلذا مناقشه درونی دارد.

وی افزود: مانند این است که یک ازدواج زوری صورت بگیرد، بعد آن را با زد و بند در یک محضری به ثبت برسانند. ظاهر آن ثبت شده اما از درون دچار بحران است. مشکل رژیم صهیونیستی بحران درونی بوده و قابل حل نیست. بنابراین، هرچه فشار بیاورند، مشکل حادتر می‌شود. مسئله اخیر هم دنباله رو مشکلات گذشته آن است. فشارهایی هم که در حال حاضر ایجاد می‌کند، نه تنها مشکل را حل نمی کند، بلکه بحران را شدیدتر می‌کند.

لاریجانی گفت: فرض کنید، صحنه‌ایی را که شما پخش می‌کنید، کودکی، نوجوانی تمام خانواده‌اش را از دست داده است، وقتی این فرد تمام خانواده‌اش را از دست می‌دهد چه احساسی دارد؟ در تمام هستی‌اش یک حالت نفرت از اسرائیل موج می‌زند؛ یعنی اسرائیل باید بداند هر یک از این نوجوانان یک بمب برای آینده هستند. سر قضایای اخیر که حماس اقداماتی را انجام داد تعدادی زن و بچه هم بودند که اسیر یا آزاد شدند؛ در رسانه‌های غربی موضوع را بلد کردند که حماس زن و بچه را اسیر کردند. آدم‌هایی که در این منطقه حضور دارند، آدم آهنی نیستند آدم‌هایی که هستند که در گذشته پدر یا مادرشان را کشته‌اند.

۲۷۲۷

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا