اخبار روز

توضیح آمریکا درباره مشارکت رژیم صهیونیستی و عربستان در رزمایش دریایی

توضیح آمریکا درباره مشارکت رژیم صهیونیستی و عربستان در رزمایش دریایی

روزنامه الحره نوشت، براد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم آمریکا در پاسخ به سوالی درباره مشارکت اسرائیل در این رزمایش با کشورهایی مانند عربستان، قطر، لبنان و پاکستان که با آنها روابط دیپلماتیک ندارد، گفت: مشارکت این کشورها در این رزمایش به معنای این نیست که آنها در کنار هم هستند. به عنوان مثال در این عملیات نیروهای اسرائیلی و لبنانی کنار هم نیستند.

وی در مورد رزمایشی که در حال حاضر در خاورمیانه به رهبری واشنگتن و با مشارکت چندین کشور در حال انجام است، گفت: این در واقع بزرگترین رزمایش در منطقه در سال جاری است.

کوپر افزود: هدف این است که کشورها را برای همکاری و مشارکت و یادگیری از یکدیگر دور هم جمع کنیم. وی گفت: نیروی دریایی ما زمانی که با هم همکاری می‌کند در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد.

این مقام آمریکایی در ادامه با بیان اینکه در این رزمایش ۵۰ کشور و سازمان بین‌المللی شرکت دارند، گفت: ۷۰۰۰ نفر، ۳۵ کشتی و حدود ۳۰ پهپاد در این رزمایش خواهیم داشت. این رزمایش یکی از بزرگترین رزمایش‌های دریایی نظامی است و هدف از آن تقویت روابط بین ۵۰ کشور و به خدمت گرفتن سامانه‌های بدون سرنشین در عملیات نظامی است.

کوپر فاش کرد که ایالات متحده موفق شده است سیستم‌های بدون سرنشین را در عملیات نظامی وارد کند.

وی در خصوص تصمیم واشنگتن برای به اشتراک گذاشتن این سامانه‌ها با کشورهای منطقه گفت، کشورش در حال انجام این کار است و تمام اطلاعات در ۱۸ ماه گذشته به اشتراک گذاشته شده است.

کوپر ادامه داد: ۱۶ رزمایش را با سامانه‌های بدون سرنشین انجام دادیم و در هر مورد همه اطلاعات را چه به صورت دوجانبه و چه چند جانبه به اشتراک گذاشتیم.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا