فرهنگ و هنر

ثبت گزارش جامعه هدف بنیاد شهید با مراجعه به سامانه سوت‌زنی

ثبت گزارش جامعه هدف بنیاد شهید با مراجعه به سامانه سوت‌زنی

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، «سعید حقیقی» مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص سامانه سوت‌زنی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: در راستای توسعه شفافیت، سامانه سوت زنی در بنیاد شهید و امور ایثارگران راه‌اندازی شده که در واحد‌های مختلف بنیاد اگر هر شهروندی خطا یا فسادی را مشاهده کرد، بتواند در سامانه گزارش داده و اسناد و مدارک خود را بارگذاری کنید که قطعا با راه اندازی این سامانه رسیدگی به مفاسد سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: رعایت عدالت و مبارزه با فساد را در بیانیه گام دوم انقلاب شاهد هستیم که مقام معظم رهبری تاکید داشته‌اند در مبارزه با فساد پیشگیری مقدم بر درمان است و همچنین تاکیدات رئیس جمهور، معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بر مقابله با فساد و پیشگیری از بروز آن مکررا مطرح شده است؛ بنابراین پیشگیری از فساد با اصلاح قوانین، هشدار به موقع، آموزش و اطلاع مردم از حقوق خویش در چارچوب وظایف مربوطه به هر سازمانی در برنامه‌های سوت‌زنی گنجانده شده است. 

افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ چقدر خواهد بود؟

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران جزو اولین نهاد‌هایی بود که بعد از ابلاغ قانون حمایت از گزارشگران فساد یا فعالان حوزه سوت زنی بستر زیر ساختی را برای اجرای این قانون آماده کرد و سامانه در اسفند ۱۴۰۲ رونمایی شد. در این سامانه فضایی برای گزارش‌گیری و ثبت موارد فساد ایجاد شده که جامعه هدف بنیاد و مردم با مراجعه به سایت به راحتی میتوانند گزارش خود را ثبت و کد رهگیری یا کد پیگیری دریافت کنند.

وی اضافه کرد: در قانون حمایت از گزارشگران فساد، فعالانی که در فضای اداری مراجعه می‌کنند اگر فساد‌ها را معرفی کنند بعد از بررسی مواردی که مستند شده‌اند، در صورت صحت موضوع و مدارک بارگذاری شده، سوت زن یا گزارشگر فساد مورد حمایت مادی و معنوی دستگاه‌های قضایی و اداری خواهند گرفت.

حقیقی در پایان گفت: از آغاز فعالیت سامانه سوت زنی بنیاد شهید و امور ایثارگران، تاکنون مواردی از گزارش مردمی از استان‌های مختلف ثبت شده که مورد بررسی و اقدام لازم قرار می‌گیرد. برای ورود به سامانه سوت‌زنی بنیاد شهید و امور ایثارگران اینجا کلیک کنید.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا