آذربایجان غربی

ثبت ۲۶ میلیون تردد در جاده‌های آذربایجان‌غربی در تعطیلات نوروزی

ثبت ۲۶ میلیون تردد در جاده‌های آذربایجان‌غربی در تعطیلات نوروزی

به گزارش خبرگزاری برگزیده از آذربایجان‌غربی، ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اعلام این خبر گفت: طبق اطلاعات به دست آمده از دوربین های ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان، محور ارومیه – مهاباد در محدوده بزرگراه شهید فعال با ۰.۶۷ درصد بیشترین تخلفات سرعت غیرمجاز را به خود اختصاص داد.

وی افزود: طبق آمار مرکز مدیریت راه‌های استان و بر اساس رصد سامانه‌های حمل و نقل هوشمند بیش از ۲۶ میلیون تردد در سطح جاده‌های استان و در بین شهرستان‌ها اتفاق افتاده که با توجه به تلاقی ایام نوروز و ماه رمضان این ترددها کاهش نسبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه متوسط تردد بین استانی روزانه در زمان اجرای طرح بیش از یک میلیون و ۱۳۳ هزار وسیله نقلیه بود، اظهار کرد: تردد بین استانی در مدت اجرای طرح نوروزی نسبت به مدت زمان سال گذشته ۳۰درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول یادآور شد: سهم ماندگاری وسائط نقلیه غیربومی در استان در بیشتر روزها کمتر از یک روز بوده است و تنها ۱۱ درصد وسائط نقلیه غیر بومی مابین ۱ تا ۳ روز در آذربایجان‌غربی ساکن بوده اند.

وی ادامه داد: براساس پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا ۱۷ فروردین سال جاری ۸۰۹ هزار و ۹۰۶ وسیله نقلیه از آذربایجان‌غربی در سایر استان‌ها مشاهده شده که استان‌های آذربایجان‌شرقی, زنجان, تهران و قزوین نیز به ترتیب بیشترین سهم مقاصد سفر را در بین استان‌ها داشته‌اند و همچنین میزان تردد وسائط نقلیه با پلاک آذربایجان‌غربی در سطح استان، نسبت به سایر استان‌های دیگر بیشتر بوده است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا