سیاسی

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت: کاندیداها برنامه‌هایی هم راستا با وظایف مجلس مطرح کنند

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت: کاندیداها برنامه‌هایی هم راستا با وظایف مجلس مطرح کنند

– اخبار سیاسی –

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برگزیده های ایران، درباره اهمیت مشارکت مردم در انتخابات، اظهار کرد: مردم ما یک بار دیگر ثابت خواهند کرد که فارغ از دغدغه‌های داخلی کلیت و یکپارچگی ملی را بالاتر از همه چیز می‌دانند و علی‌رغم جوسازی‌های رسانه‌های خارجی علیه کشورمان در انتخابات شرکت خواهند کرد.

وی افزود: مشارکت در انتخابات کمک می‌کند که جهانیان بدانند فارغ از همه دغدغه‌ها، یکپارچگی و هدفمند بودن ملت بزرگ ایران متبلور است و خودنمایی می‌کند، بنابراین باید قدرت، توانمندی و اراده جمهوری اسلامی ایران و ملت را به حساب بیاورند.

نماینده رشت در مجلس در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش مجلس در ساختار کشور گفت: آنچه ملموس است این است که آحاد نمایندگان مجلس به این دلیل که برخاسته از مردم هستند و در گستره جغرافیایی کشور حضور دارند می‌توانند دغدغه‌های آحاد ملت را مطرح و منتقل کنند تا برای حل آن چاره‌ای اندیشیده شود.

کوچکی نژاد افزود: مجلس تجسم و تبلور اراده ملت بوده و است و نباید این نهاد را تضعیف کنیم بلکه باید در راستای افزایش شأن و منزلت و جایگاه آن تلاش کنیم تا ظهور قدرت مردم از طریق مجلس بیشتر خود را نشان دهد.

وی گفت: دشمنان خارجی کشور با دیدن مشارکت حداکثری می فهمند که مردم ما هر چقدر هم که مشکلات داشته باشند اما باهم متحد هستند. استقلال و آزادی که کشور دارد با ارزش است و مردم برای حفظ آن باید پای صندوق های رای بیایند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: صاحب این مملکت، مردم هستند و مردم برای اینکه ثابت کنند که خودشان صاحبان اصلی مملکت هستند، باید در انتخابات شرکت و از حق قانونی خود استفاده کنند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه  از نگاه ملی انتخابات اهمیت بسیار بالایی دارد تاکید کرد: یقینا آنچه که باعث افزایش مشارکت مردم در انتخابات آینده می شود، بحث امید آفرینی است. مردم باید به فردای خود امیدوار باشند. مردم باید احساس کنند که با مشارکت در انتخابات فردای آنها بهتر خواهد شد و افرادی که نامزد انتخابات هستند و کسانی که تریبون دارند و کسانی که در جامعه فعال اجتماعی یا سیاسی هستند باید امید را در دل مردم زنده کنند.

وی گفت: اگر مسائل و کارکردهای نظام به خوبی برای مردم تبیین شود مردم امیدوار می شوند که مشارکت در انتخابات بر روی زندگی آنان اثر می گذارد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه  حضور مردم در پای صندوق های رای مهم است و تک تک آرای مردم بر قدرت ملی کشور می افزاید، تصریح کرد: حضور پر رنگ مردم در انتخابات نیز منجر به تقویت قدرت ملی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طیف بزرگی از جامعه ایران مطلع و نسبت به وظایف نمایندگان مجلس، موضوع‌های روز و نیازها و خواسته‌های خرد و کلان به خوبی مطلع هستند، گفت: لذا وعده‌های بی‌اساس از سوی نامزدهای انتخاباتی مردم را نسبت به حضور در این فرایند ملی دلسرد می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی دو وظیفه اصلی شامل قانونگذاری و نظارت بر نهادها و دستگاه‌های اجرایی را عهده‌دار است، ادامه داد: بنابراین کاندیداهای انتخابات مجلس باید شعارها و برنامه‌هایی را که هم راستا با این وظایف است مطرح کنند و از دادن وعده‌هایی که مربوط به دستگاه‌های اجرایی است پرهیز کنند.

انتهای‌ پیام/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا