بین الملل

حامیان فلسطین دفتر روزنامه نیویورک تایمز را اشغال کردند

حامیان فلسطین دفتر روزنامه نیویورک تایمز را اشغال کردند

براساس گزارش ایندیپندنت، از زمان آغاز تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه اعتراضات مختلفی در آمریکا در اعتراض به سیاستهای دولت جو بایدن و رویکرد رسانه‌ای در حمایت از رژیم صهیونیستی برگزار شده است.

براساس این گزارش، هزاران معترض آمریکایی روز پنج شنبه اعتراضات خود را از منهتن در مرکز شهر نیویورک آغاز کرده که باعث وقوع ترافیک شدید در این منطقه شده و سپس به سمت میدان تایمز و خیابان هشتم در نزدیکی دفتر روزنامه نیویورک تایمز رفتند.

معترضان که از سوی بخشی که خود را بلوک نویسندگان معرفی می‌کردند همراهی می‌شدند برای مدتی وارد لابی ساختمان روزنامه نیویورک تایمز شده و آن را اشغال کردند.

آنها حوالی ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت محلی با بنرها و پلاکارهایی که روی آن خواستار آتش بس در غزه شده بودند وارد ساختمان روزنامه نیویورک تایمز شدند.

معترضان در ساختمان نیویورک تایمز عوامل این روزنامه را به همدستی با نسل کشی رژیم صهیونیستی متهم کردند و با سر دادن شعارهایی از این روزنامه خواستند «راستش را بگوید».

همچنین معترضان روزنامه‌های ساختگی از نیویورک تایمز در دست داشتند که تیتر اول این روزنامه درباره جنایت جنگی اسرائیل در غزه بود.

معترضان در ادامه از کارکنان این روزنامه خواستند که صراحتا از آتش بس در غزه حمایت کنند.

روز سه شنبه گذشته نیز صدها نفر از حامیان فلسطین با تجمع در مقابل مجسمه آزادی در نیویورک خواستار آتش بس در غزه شده بودند.

پیشتر نیز گروهی از معترضان حامی حقوق فلسطینیان در جنگ غزه در جریان بارگیری محموله تسلیحاتی یک کشتی آمریکایی جهت ارسال تسلیحات نظامی به اراضی اشغالی در بندر تاکومای آمریکا واقع در ایالت واشنگتن تجمع کرده و برای جلوگیری از این اقدام وارد عمل شده و شعارهای اعتراضی سر دادند.

۳۱۱۳۱۱

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا