اخبار ورزشی

حذف جام تختی از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در سال المپیک؟

حذف جام تختی از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در سال المپیک؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در سال ۲۰۲۴ اعلام شد که طبق آن، رقابت‌های قهرمان کشوری، حضور در تورنمنت بین‌المللی که توسط کادر فنی تعیین خواهد شد، رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۴ بزرگسالان آسیا، رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در قرقیزستان و ترکیه (گزینشی قاره‌ای و جهان) و مرحله نهایی انتخابی تیم ملی (اعزام به تورنمنت بین‌المللی یا رقابت درون اردویی با نظر کادر فنی برای هر وزن) پنج مرحله چرخه انتخابی تیم ملی برای سه رقابت گزینشی المپیک، المپیک و مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی (در صورت برگزاری) در نظر گرفته شده است.

در شرایطی که در سال‌های گذشته، جام تختی یکی از مراحل اصلی چرخه انتخابی تیم ملی بود، این بار در بین پنج مرحله مسابقات انتخابی سال ۲۰۲۴، نامی از جام تختی برده نشده، اما در بخش‌های دیگر چرخه از جمله بند دوم ماده هشتم، به این رقابت‌ها اشاره شده است.

اینطور که پیداست برگزاری یا عدم برگزاری جام تختی بسته به شرایطی است که در سال المپیک، در مسیر کسب سهمیه و نهایی شدن انتخاب ملی‌پوشان اتفاق می‌افتد.

براساس مفاد چرخه، این احتمال وجود دارد که کار خیلی از اوزان تا فروردین ماه و همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا و گزینشی آسیایی، مشخص شود و در این صورت دیگر نیازی به برگزاری جام تختی نباشد.

پیش از این کادر فنی تیم ملی تأکید کرده بود که چرخه انتخابی ۲۰۲۴ با توجه به در پیش بودن المپیک و عدم کسب سهمیه کامل در مسابقات جهانی بلگراد، دستخوش تغییراتی خواهد شد.

/

 
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا