اخبار ورزشی

حضور تیم والیبال جوانان ایران در لیگ ملت‌های آسیای مرکزی

حضور تیم والیبال جوانان ایران در لیگ ملت‌های آسیای مرکزی

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، رقابت‌های والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال پسر آسیا از دوم تا نهم مرداد سال جاری در شهر سورابایا اندونزی برگزار خواهد شد و تیم جوانان کشورمان با هدایت غلامرضا مومنی مقدم برای حضور در این رقابت‌ها آماده می‌شود.

غلامرضا مومنی مقدم درباره روند آماده‌سازی تیم جوانان برای حضور در رقابت‌های آسیایی گفت: با توجه به این که تیمی جدید را تحویل گرفتم و تیم ملی جوانان سال قبل که قهرمان جهان شدند راهی تیم ملی بزرگسالان شدند، سه گروه را به اردوهای انتخابی دعوت کردیم. گروه اول و دوم بازیکنان منتخب مسابقات قهرمانی جوانان کشور در شهرکرد، گروه آخر بازیکنان حاضر در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان بودند که از تمامی این بازیکنان ارزیابی صورت گرفت.

تیم پائز، نایب قهرمان لیگ والیبال اوکراین شد

سرمربی تیم والیبال جوانان ایران افزود: از ۲۵ فروردین اردوهای آماده‌سازی تیم ملی جوانان پسر شروع شد و ۶ اردوی ۱۵ روزه تا زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان آسیا که سوم مرداد ماه در اندونزی برگزار می‌شود، خواهیم داشت. فدراسیون والیبال به تیم ملی جوانان ماموریت داده است تا در لیگ ملت‌های آسیای مرکزی (کاوا) در پاکستان حضور داشته باشد. به عنوان دیدار تدارکاتی کمی زمانش زودهنگام است چرا که هنوز شناخت زیادی از بازیکنان نداریم اما این مسابقات را به فال نیک می‌گیریم تا بتوانیم اعضای تیم را در کوران رقابت‌ها بسنجیم.

مومنی مقدم خاطرنشان کرد: در مدت ۶ اردو جابه جایی و جایگزینی‌هایی در تیم خواهیم داشت تا در نهایت تیمی براساس معیارهای تیم ملی جوانان تشکیل دهیم. با ۱۴ بازیکن به پاکستان می‌رویم و ۱۴ بازیکن دیگر در ایران به تمرینات ادامه خواهند داد تا اردوها با حضور بهترین بازیکنان ادامه یابد.

وی در خصوص بازیکنان حاضر در اردو توضیح داد: وضعیت تیم خوب است و بازیکنان درباره اهداف توجیه شده و انگیزه خوبی دارند. باید تیم ملی جوانان از عنوان قهرمانی جهان سال گذشته دفاع کند البته حریفان سختی داریم. در قهرمانی آسیا حریفانی چون ژاپن و کره جنوبی را پیش رو داریم که ژاپن در ۲۰۲۲ قهرمان آسیا شد و کره جنوبی سوم جهان شد. باید این دو تیم را شکست دهیم تا مانند دوره پیش قهرمان شویم.

مومنی مقدم درباره دیدارهای تدارکاتی پیش روی تیم ملی جوانان عنوان کرد: برنامه‌ای که به ریاست فدراسیون و کمیته فنی دادم شامل برنامه‌ای کامل بود که براساس آن ۶ تا ۷ دیدار تدارکاتی یک ماه مانده به مسابقات قهرمانی آسیا مدنظر داشتیم چون در آن زمان بازیکنان از نظر آمادگی جسمی، تاکتیکی و فنی به مرحله ای رسیدند تا در شرایط مسابقه قرار گرفته و بتوان بهترین‌ها را انتخاب کرد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا