کرمانشاه

حضور ۶ واحد صنعتی و ۲ واحد خدماتی از کرمانشاه برای دریافت جایزه صنعت سبز در تهران

حضور ۶ واحد صنعتی و ۲ واحد خدماتی از کرمانشاه برای دریافت جایزه صنعت سبز در تهران

احد جلیلیان در گفتگو با خبرنگار برگزیده کرمانشاه، اظهار کرد: سازمان محیط زیست به صورت سالیانه طی یک برنامه‌ از واحدهای خدماتی تولیدی که در بحث زیست محیطی اقدامات خوبی انجام داده‌اند تقدیر به عمل می‌آورد.

وی افزود: این برنامه بر اساس نگاه قانون گذار و اقدامات و عملکرد این سازمان‌ها که در سامانه جامع محیط زیست ثبت می‌شود به بررسی واحدها می‌پردازد.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه تصریح کرد: این ویژگی‌ها شامل فضای سبز واحد، سیستم تهویه فاضلاب واحد و دوره‌های آموزشی برگزار شده توسط واحد است که مورد توجه است.

وی تشریح کرد: به طور کلی خروجی‌های آن واحد برابر با استانداردهای زیست محیطی است و به طور معمول ثبت نام از خرداد ماه آغاز و تا انتهای مرداد ماه ادامه دارد.

این مسئول اذعان کرد: برای شرکت در این دوره فراخوان داده می‌شود و واحدهایی که تمایل دارند در جایزه ملی صنعت سبز محیط زیست شرکت کنند وارد سامانه تعریف شده می‌شوند.

وی گفت: پس از ارسال مدارک در سامانه سوال‌هایی وجود دارد از جمله اینکه اقدامات زیست محیطی که در طول سال انجام داده‌اید را شرح دهید.

جلیلیان عنوان کرد: بعد از ارسال مدارک به مدت ١۵ روز ( از یک الی ۱۵ شهریورماه) فرصت بررسی واحدها است و واحدهایی که امتیاز ۷۴ به بالا دریافت می‌کنند را در لیست قرار می‌دهیم.

وی افزود: به طور کلی در استان کرمانشاه ۶ واحد صنعتی و ۲ واحد خدماتی داشتیم که این واحدها را معرفی کردیم و برای سازمان دفتر زیست محیطی ارسال و بعد از بررسی در نهایت در سراسر کشور اعلام می‌شود.

این مقام مسئول تشریح کرد: بعد از مشخص شدن اینکه هر استان چند واحد صنعتی سبز دارد طی مراسمی با حضور رئیس جمهور، ریاست سازمان محیط زیست، مدیران واحدها و مدیران کل استان مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

جلیلیان تأکید کرد: سال گذشته استان کرمانشاه رتبه ١۵ را دریافت کرده بود و استان‌های صنعتی مانند اصفهان، اراک و تهران واحدهای بیشتری دارند که هر چه واحد بیشتر باشد قبولی صنعت سبز نیز بیشتر است و به طور کلی عملکرد استان کرمانشاه به نسبت واحدهای صنعتی مناسب است.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا