اخبار روز

حیرت محافل صهیونیستی از ابعاد عملیات تلافی‌جویانه ایران

حیرت محافل صهیونیستی از ابعاد عملیات تلافی‌جویانه ایران

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، درحالی که صهیونیست‌ها هنوز از شوک عملیات تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران در عمق فلسطین اشغالی بیرون نیامده‌اند، اخبار و تحلیل‌های مربوط به این عملیات ایران همچنان در تیتر رسانه‌های عبری قرار دارد.

رسانه‌های عبری اعلام کردند که حمله ایران به اسرائیل در شب ۱۴ آوریل ۲۰۲۴ متمرکزترین و هماهنگ‌ترین حمله با استفاده از موشک‌های هدایت‌شونده در تاریخ امنیتی جهان بود و پهپادهای ایرانی از مکان‌های زیاد و از مسافت ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلومتری شلیک شدند.

در این زمینه یک مسئول صهیونیست که نام خود را فاش نکرد در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی فایننشنال تایمز گفت: اسکادران پهپادی ایران پهپادهای ارسالی خود را برای بررسی واکنش‌های اسرائیل و ردیابی مکان و مسیرهای سامانه‌های پدافندی آن طراحی کرده بود.

وی در ادامه اعلام کرد: با نزدیک شدن موشک‌های ایران، هواپیمای بنیامین نتانیاهو برای امنیت خود از پایگاه هوایی نواتیم بلند شد.

رسانه‌های صهیونیستی در ادامه گزارش دادند: سرویس اطلاعاتی آمریکا به اسرائیل هشدار داده بود که ایران به هر حمله اسرائیل به خاک ایران، با دور جدیدی از حملات موشکی و پهپادی پاسخ خواهد داد.

از سوی دیگر وب‌سایت عبری والا اعلام کرد: اسرائیل بعد از اینکه برای نخستین بار مورد حمله مستقیم ایران قرار گرفت، اکنون با معضل «مهار پاسخ ایران» مواجه است؛ به‌طوری که انجام هرگونه حمله از سوی اسرائیل به ایران، اسرائیل را در معرض خطر تشدید تنش قرار می‌دهد و «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا کابینه اسرائیل را در دوراهی قرار داد و با هرگونه واکنش نظامی ضد ایران مخالفت کرد.

معاریو: نتانیاهو جرئت نکرد پاسخ دهد

این رسانه صهیونیستی در مقاله‌ای به‌قلم «امیر بوحبوط» تحلیلگر نظامی صهیونیست اعلام کرد: هرگونه تنش با ایران، با مواجهه با انبوهی از پهپادها و موشک‌های بالستیک، مانند آنهایی که اسرائیل را در شب‌ شنبه تا یکشنبه مورد هدف قرار دادند، به پایان خواهد رسید.

یک خبرنگار نظامی رژیم صهیونیستی هم در مصاحبه با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم اشغالگر اعلام کرد: علی‌رغم اینکه جو بایدن علناً به ایران گفته بود به اسرائیل حمله نکند و تأکید کرده بود آمریکا کنار اسرائیل خواهد ایستاد اما ایران عملیات نظامی خود را انجام داد و جسارت و قدرت آتش و قابلیت‌های عملیاتی خود را نشان داد.

شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم پاسخ تلافی‌جویانه ایران را سخت‌ترین عملیات ضد این رژیم از جنبه هماهنگی و اهمیت آن توصیف کرد.

به گزارش برگزیده های ایران، حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی اواخر شنبه‌شب صورت گرفت.

این عملیات با نام «وعده صادق» پاسخی به حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق بود که طی آن سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران ایرانی در سوریه و لبنان به‌همراه ۶ نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند.

در این عملیات، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

تصاویر اصابت پی‌درپی و دقیق موشک‌های بالستیک به اهداف خود و اذعان رسانه‌های اسرائیلی به انهدام پایگاه هوایی این رژیم در صحرای نقب بیانگر توانمندی تجهیزاتی و تاکتیکی ایران و ناتوانی سامانه‌های پدافندی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با آنان است.

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا