اخبار روز

خداحافظی با رؤیای تاریخی و پایانی نزدیک به دبیر؛ کامران قاسم‌پور جایگزین حسن یزدانی می‌شود؟

خداحافظی با رؤیای تاریخی و پایانی نزدیک به دبیر؛ کامران قاسم‌پور جایگزین حسن یزدانی می‌شود؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، در پایان مسابقات قهرمانی جهان در بلگراد، زمانی که حسن یزدانی برای پنجمین بار مقابل دیوید تیلور شکست خورد، علیرضا دبیر در حمایت از او به کتف آسیب‌دیده‌اش اشاره کرد و گفت او با این وضعیت غیرت کرده که به فینال جهانی رسیده است.

با وجود این، یزدانی نماینده ۸۶ کیلوگرم تیم ملی آزاد در بازی‌های آسیایی هانگژو هم بود چراکه فاصله او با دیگر رقبای داخلی آن‌قدر زیاد بوده است که اولاً شناسایی نفر دوم این وزن کار راحتی نیست و ثانیاً نفرات بعدی احتمال کسب نشان طلای‌شان در هانگژو خیلی کم به‌نظر می‌رسید.

یزدانی بعد از کسب نشان نقره جهانی و طلای بازی‌های آسیایی، دو روز بعد از اعلام متأهل‌شدنش، کتفش را هم جراحی کرد و همین دو اتفاق در آستانه المپیک مسیر سختی را پیشِ‌روی او برای بازگشت دوباره و مقتدرانه به تصویر می‌کشید.

بعد از این خیلی‌ها عنوان کردند که یزدانی نمی‌تواند خودش را به المپیک برساند و فدراسیون کشتی هم در خبرش ۴-۵ ماه را دوره نقاهت او ذکر کرده بود.

دبیر: امیدوارم حسن یزدانی اولین کسی باشد که عمل می‌کند و برمی‌گردد

روز گذشته علیرضا دبیر در مراسم تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی، با بیان این جمله که «در ایران متأسفانه جراحی‌های کتف هیچ‌وقت خوب نبوده و منجر به بهبود و بازگشت مطمئن نشده است»، آب پاکی را روی دست همه ریخت و در ادامه هم تأکید کرد که «امیدوار است کتف حسن یزدانی اولین کتفی باشد که بعد از جراحی کاملاً بهبود می‌یابد».

کسی این صحبت‌ها را مطرح کرد که خودش بارها و بارها عنوان کرده است که دایره حرکتی کتفش بعد از جراحی بسیار ناچیز شده و همین امر منجر به خداحافظی از دنیای قهرمانی در ۲۵سالگی شده است. دبیر با ۵ مدال و در ۲۵سالگی مجبور شد به‌خاطر آسیب‌دیدگی بهبودنیافته کتف، کشتی را کنار بگذارد اما حسن یزدانی تا امروز ۹ مدال گرفته و در آستانه ۳۰سالگی است.

در این رابطه سؤالات زیادی همچنان مطرح است که آیا حسن یزدانی آگاهانه از وضعیتش در بازی‌های آسیایی شرکت کرده و اساساً می‌دانسته است حضورش در المپیک مبهم است یا اینکه بعد از حضور در دو مسابقه متوالی در فاصله کم، متوجه شدت مصدومیت کتفش شده است که باید پیش از رقابت مهمی چون المپیک آن را جراحی کند.

امیدِ کشتی آزاد برای افسوس تاریخی نداشتنِ دو طلایی المپیک حالا دورتر از همیشه به طلای المپیک دیده می‌شود، از آن سو هم سکوت کامران قاسم‌پور با وجود تأکید فدراسیون و پژمان درستکار مبنی بر عدم بازگشتش به ۸۶ کیلوگرم نکته جالب‌توجهی است.

آیا تمام این اتفاقات مسیر بازگشت کامران قاسم‌پور قهرمان ۹۲ کیلوگرم جهان و مدعی سابق ۸۶ کیلوگرم را به وزنی که صاحبش در این سال‌ها حسن یزدانی بوده است، هموار می‌کند؟

/+

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا