اقتصادی

خیز بیمه ملت برای خلق شگفتی در پایان سال

خیز بیمه ملت برای خلق شگفتی در پایان سال

رصد نوشت: مروری بر حضور موفق بیمه ملت در دهمین دوره نمایشگاه کیش اینوکس در جزیره کیش و آغاز عملیات اجرایی کامتینا در این جزیره مرجانی بهانه ای شد تا ظرفیتهای موجود در این شرکت بیمه ای را به روایت نتایج خلق شده در گزارشات مالی و عملکرد بورسی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

نمایش خیره کننده در روزهای سخت بورس

تابلوی اصلی بورس این روزها نماگر یکی از موفق ترین شرکتهای بیمه ای در بازار سرمایه است. نماد ملت که با وجود نوسانات شدید بازار طی چندماهه گذشته همچنان سهامدارانش را در سود نگه داشته و بازدهی و نقدشوندگی سه ماهه این شرکت بیمه ای فعال در بورس ۱۰.۴۷ درصد است در حالی چنین نمایشی را روی صحنه رقابت با سایر رقبا دارد که با تغییر کادر مدیریتی این شرکت بیمه ای و برخی مسائل پیرامون آن شاید کسب چنین دستاوردی در بازار پرتلاطم بورس سخت می نمود.

بیمه ملت با ۳۰ میلیارد و ۶۷۵ میلیارد سهام در پایان معاملات روز ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ارزش بازار خود را ۵۶ هزار و ۸۳۸ میلیارد ریال می بیند و با این نتیجه ارزش بازار فعلی این شرکت نسبت به پایان سال قبل ۳۱ درصد رشد را گزارش می کند.

بررسی سایر نمادهای هم گروه بیمه ملت هرچند که نشان از ظرفیت قابل توجه نمادهای بیمه ای در بازار سرمایه دارد اما نمایش تحسین برانگیز ملت در بازار بورس نشان می دهد که وضعیت سهامداران و صیانت از سرمایه های آنان یکی از اصلی ترین برنامه های مدیریتی در این شرکت بیمه ای است.

تقویت تراز مالی و رشد صدور بیمه نامه ها در بیمه ملت

تراز بیمه ملت با احتساب صدور بیمه نامه ها و پرداخت خسارت در پایان مهرماه سال جاری ۱۳ هزار و ۸۰۴ میلیارد ریال نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۴ درصد افزایش یافته و ارکان مالی بیمه ملت از این منظر از تقویت خوبی برخوردار شده که می تواند در ادامه سال با اتکاء به این موضوع شاهد رویکردهای جدیدی در عملیات بیمه گری در بیمه ملت باشیم.

افزایش سهم بیمه های زندگی اندوخته دار در پایان مهر یادآوری می کند که مدیران بیمه ملت نیم نگاهی جدی به سایر رشته های موجود سبد بیمه ای خود دارند که با توجه به ضریب خسارت این نوع بیمه نامه ها تقویت چنین رشته هایی به همه شرکتهای بیمه ای توصیه می شود.

صدور بیمه نامه ها در بیمه ملت با رشد ۵۴ درصدی نسبت به مدت مشابه ۱۴۰۱ در پایان مهرماه از دیگر اتفاقاتی است که تمام برآیندها را در بیمه ملت مثبت نشان می دهد و از این منظر باید در پایان سال جاری منتظر نسخه جدیدی از بیمه ملت باشیم که تاکنون در صنعت بیمه شاهد آن نبودیم.

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا