اخبار روز

داوطلبان ۲۰ تا ۴۰ سال می‌توانند در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش شرکت کنند/ چه کسانی مشمول افزایش سن می‌شوند؟

داوطلبان ۲۰ تا ۴۰ سال می‌توانند در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش شرکت کنند/ چه کسانی مشمول افزایش سن می‌شوند؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برگزیده های ایران، دفترچه آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش برای استخدام آموزگار، دبیر و هنرآموز در سال ۱۴۰۳ منتشر شد.

داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون تا تاریخ ۱۴ بهمن به سایت سازمان سنجش به نشانی  www.sanjesh.org   مراجعه کنند.

آزمون فوق برای رشته‌های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموزی به شرح ذیل برگزار خواهد شد:

۱- رشته‌های شغلی آموزگاری در روز جمعه ۱۸ اسفندماه سال ۱۴۰۲

۲- رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳

در آزمون استخدام رشته‌های شغلی آموزگاری،  ۲۸ هزار آموزگار برای مدارس ابتدایی استخدام خواهند شد.

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش از فردا

در آزمون استخدام رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموزی،  ۲۴ هزار و ۹۶۱ دبیر و هنرآموز برای دبیرستان‌ها و هنرستان‌های کشور استخدام خواهند شد.

در این آزمون ایثارگران سهمیه ۲۵ درصدی دارند که شامل جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت، پدر، مادر، خواهر و برادر شهید هستند.

ایثارگران با سهمیه ۵ درصد عبارتند از: رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد، فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت.

آزمون استخدامی دارای دو مرحله آزمون کتبی و ارزیابی تکمیلی است.

امتحان کتبی شامل سنجش حیط‌های عمومی، تخصصی و اختصاصی است که بر اساس شغل محل اعلام شده در دفترچه آزمون استخدامی به صورت کتبی برگزار می‌شود.

ارزیابی تکمیلی شامل سنجش و ارزیابی صلاحیت‌ها و شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای مورد نیاز برای مشاغل دبیری، هنرآموز و آموزگاری با هدف تعمیق سنجش شایستگی‌های معلمی علاوه بر امتحان کتبی صورت می‌گیرد.

آزمون استخدامی , معلمان , وزارت آموزش و پرورش ,

در ارزیابی تکمیلی کسب ۹۵ امتیاز از شایستگی‌های عمومی، ۷۰ امتیاز از شایستگی‌های اختصاصی و ۴۰ امتیاز از شایستگی‌های تخصصی به عنوان حد نصاب الزامی است.

شرایط عمومی استخدام

داشتن تابعیت ایران. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی. التزام به قانون اساسی. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان. داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر. نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه‌های اجرایی به موجب آرای قطعی مراجع قضایی و ذی‌صلاح. داوطلبان استخدام نباید جز نیروهای بازخرید خدمت دستگاه‌های اجرایی و همچنین بازنشسته باشند.

چه کسانی نمی‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند؟

افرادی که مجاز به شرکت در آزمون استخدامی نیستند عبارتند از افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاه‌های اجرایی. انفصال شدگان دائم از خدمت و یا اخراج شدگان توسط آموزش‌و‌پرورش. افرادی که به موجب آرای مراجع قضایی و ذیصلاح از خدمات دولتی منع شده باشند. افرادی که دارای تعهد انجام کار به سایر موسسات یا دستگاه‌های اجرایی باشند. دارندگان مدرک تحصیلی معادل در شرایط احراز رشته تحصیلی. دارندگان مدارک تحصیلی پایین‌تر از شرایط احراز رشته تحصیلی هر شغل. دارندگان تابعیت مضاعف.

شرایط اختصاصی استخدام

 داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و داشتن حداکثر ۴۰ سال تمام (متولدین ۱۳۶۲.۹.۱۱ تا ۱۳۸۲.۹.۱۱) برای دارندگان لیسانس و فوق لیسانس تا اولین روز ثبت نام در آزمون.

موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف هستند.

پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر شهید به میزان ۵ سال.

داوطلبانی که در جبهه‌ها به صورت داوطلبانه خدمت کرده‌اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌ها.

داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.

مدت همکاری تمام وقت افرادی که به استناد یکی از قوانین و مقررات با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش‌و‌پرورش همکاری کرده‌اند از حداکثر سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش‌و‌پرورش کسر می‌شود.

به موجب قانون جوانی جمعیت داوطلبان مشمول قانون به ازای تأهل و داشتن هر فرزند یک سال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدوده سنی اضافه خواهد شد، این امتیاز مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد.

پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌و‌پرورش ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجایی هستند.

الزام ارائه مدرک روخوانی قرآن

مهارت آموزان در زمان ثبت نام در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL هستند در غیر این صورت باید تعهد کنند که حداکثر یک ماه از شروع دوره یکساله مهارت آموزی، مدارک فوق را ارائه کنند.

پذیرفته شدگان نهایی ضمن شرکت و موفقیت در دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان باید در قالب برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان و در مسیر رشد معلمی در دوره‌های ضمن خدمت پیش بینی شده موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی شوند. گذراندن حداقل ۱۲۰ ساعت ضمن خدمت مرتبط با امور تربیتی و مهارت‌های معلمی برای پذیرفته شدگان رشته‌های غیر امور تربیتی در دو سال نخست استخدام الزامی است.

دفترچه آزمون استخدامی را از اینجا مشاهده کنید.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا