اصفهان

دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه «زاینده رود» افتتاح می‌شود

دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه «زاینده رود» افتتاح می‌شود

به گزارش برگزیده از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، حسن ساسانی اظهار داشت: دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود در ادامه و راستای شکل گیری مدیریت حوضه‌های آبریز در شرکت مدیریت منابع آب ایران، شانزدهم آبان ماه به طور رسمی افتتاح می‌شود.

وی افزود: ایجاد دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود گام بسیار مهمی در مدیریت منابع آب در سطح منطقه‌ای و محلی است.

پیچیدگی های فراوان در حوضه آبریز زاینده رود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به این که اخذ و اجرای تصمیمات با رویکرد علمی و با مشارکت ذی نفعان و ذی مدخلان واقعی آب از اهداف دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود است، تصریح کرد: حوضه آبریز زاینده رود با پیچیدگی‌های فراوانی از جنبه‌های مختلف رو به رو بوده و سال‌ها توسط مشاوران داخلی و خارجی مورد بررسی قرار گرفته است تا امروز افتتاح دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود اجرایی شود.

وی تصریح کرد: بخش زیادی از آنچه امروز به عنوان دانش فنی در این دفتر مهیا است و استفاده می‌شود حاصل تلاش‌های کارشناسان و مدیران خبره ایرانی است.

ساسانی اضافه کرد: دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود علاوه بر به کارگیری مدل‌ها و ابزار پشتیبانی تصمیم گیری، وظیفه ایجاد ساختار هماهنگ کننده در سطح‌های ملی و منطقه‌ای را با حضور نهادهای دیگر دولتی و غیر دولتی و گروداران امکان پذیر می‌سازد.

وی خاطر نشان کرد: در واقع دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود جایگاهی رسمی برای هم اندیشی و تنظیم ساختار مدیریت از پایین به بالا را فراهم می‌نماید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه تحلیل اثر هر اقدام در گذشته و هر تصمیم در آینده بر منابع و مصارف آب در حوضه زاینده رود، اصلاح اقدامات و هم چنین انحراف عملکردها توسط این دفتر انجام و تصمیم گیران از آن مطلع خواهند شد، گفت: به این ترتیب با افتتاح دفتر منطقه‌ای مدیریت یکپارچه حوضه آبریز زاینده‌رود شاخص‌های حکمرانی خوب از قبیل شفافیت، مشارکت، قانون محوری، کارایی و مسئولیت پذیری قابل رصد است.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا