سیاسی

دهقان: دادگاه بین‌المللی کیفری به وظیفه خود در رسیدگی به جنایات اسرائیل عمل نمی‌کند

دهقان: دادگاه بین‌المللی کیفری به وظیفه خود در رسیدگی به جنایات اسرائیل عمل نمی‌کند

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری برگزیده های ایران، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: سازمان مردم و نهادهای حقوقی و مسئولان دولتی جلساتی درباره جنگ غزه برگزار کردند اما محور کار با سازمان‌های مردم نهاد است.

درخواست اساتید دانشگاهها از دادستان دیوان بین المللی کیفری درباره مرتکبان جنایات غزه

 

وی افزود: در خارج کشور هم مجموعه‌های حقوقی فراوانی شکل گرفته و در دادگاه بین‌المللی کیفری به دنبال پیگیری هستند اما دیوان بین‌المللی کیفری متأسفانه کار خود را انجام نداده است.

دهقان با بیان اینکه سال ۲۰۱۸ دعوایی توسط فلسطین علیه رژیم صهیونیستی درباره جنایات سال ۲۰۱۴ شکل گرفته اما تاکنون رسیدگی نشده است، گفت: اگر آن زمان به شکایت سال ۲۰۱۴ توجه می‌شد، شاید از نسل کشی اخیر جلوگیری می‌کرد. 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه نهادهای حقوق بشری وجاهت خود را از دست داده و پای بر رو کنوانسیو‌ن‌های ۴ گانه ژنو و کنوانسیون حقوق کودک گذاشتند و کشورهای غربی و سازمان‌های بین‌المللی سکوت مرگباری اتخاذ کردند، خاطرنشان کرد: جهان نیازمند سازوکارهای جدیدی است و جنایات اخیر نشان داد که باید کشورهای اسلامی با توجه به اعتقاداتشان ساز و کار جدیدی را پیشنهاد بدهند که به جنایات رژیم صهیونیستی رسیدگی شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا